Warmińsko-mazurskie. Mieszkańcy bez prądu po burzach w regionie!

2021-06-23 8:29
Warmińsko-mazurskie. Mieszkańcy bez prądu po burzach w regionie
Autor: Pixabay Ponad stu mieszkańców Warmii i Mazur nie miało prądu po burzach, które przeszły nad regionem minionej doby.

Warmińsko-mazurscy strażacy interweniowali ponad 60 razy przy usuwaniu skutku wtorkowych burz, które przeszły nad regionem. W środę rano prądu nie miało 109 odbiorców w gminach Budry i Wielbark. Na szczęście, w żadnym ze zdarzeń nikt nie ucierpiał. Strażacy głównie wyjeżdżali do powalonych i połamanych drzew oraz zalanych budynków i posesji. Służby zakończyły działania około godz. 2 w nocy, w środę.

Ponad 60 razy interweniowali strażacy przy usuwaniu skutków burz, które przeszły w ciągu ostatniej doby nad Warmią i Mazurami. Na szczęście, w żadnym ze zdarzeń związanych z pogodą, nikt nie ucierpiał. - Strażacy wyjeżdżali do 43 powalonych drzew i połamanych konarów i wypompowywali wodę z 22 zalanych budynków i posesji. W żadnym z tych zdarzeń nie było osób poszkodowanych - przekazał PAP st. kpt. Maciej Hassman z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej. Pierwsze interwencje związane z usuwaniem skutków przejścia nad regionem frontu burzowego odnotowano we wtorek po południu. Ostatnie tego typu działania zakończono o godz. 2 w środę.

W Bogaczewie koło Morąga drzewo wywróciło się na drewniany domek letniskowy, w którym nikogo nie było. Na terenie ośrodka wypoczynkowego w Łańsku w gminie Stawiguda drzewo przygniotło zaparkowany samochód osobowy.

W Łąkorzu (powiat nowomiejski) wiatr zerwał część pokrycia dachu z eternitu na budynku gospodarczym. W Kwiecewie strażacy usuwali drzewo uszkodzone przez piorun, które stwarzało zagrożenie dla kierowców jadących drogą w kierunku Dobrego Miasta.

W Szczytnie zebrana woda deszczowa podchodziła pod wejście do miejscowego szpitala, ale po udrożnieniu kratek kanalizacyjnych zagrożenie usunięto. Przechodzący na Warmią i Mazurami front burzowy powodował też awarie energetyczne, które usuwano na bieżąco. W środę rano prądu nie miało 109 odbiorców w gminach Budry i Wielbark.

W środę, 23 czerwca, synoptycy IMGW zapowiadają kolejny, burzowy dzień na Warmii i Mazurach.

Poznań ZALANY! Ogromna nawałnica przeszła przez miasto!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE