Burze na Mazurach! "Żółty alarm IMGW" Pogoda w regionie, środa, 23 czerwca

2021-06-23 14:16
Burza
Autor: Pixabay Burze z gradem na Warmii i Mazurach. Prognoza pogody w środę, 23 czerwca.

Prognoza pogody w środę, 23 czerwca dla województwa warmińsko-mazurskiego. Przed nami kolejny dzień z niebezpieczną aurą. Temperatury nie będą już tak wysokie jak w ostatnich dniach, jednak nadal towarzyszyć nam będą burze. Wyładowaniom atmosferycznym może towarzyszyć porywisty wiatr oraz duży grad. Szczegóły prognozy w artykule.

Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w środę, 23 czerwca? - Zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego - prognozuje IMGW. Miejscami przelotne opady deszczu i burze z gradem, lokalnie dużym, około 3-5 cm. Wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, miejscami 40 mm.

Burze możliwe są od godzin porannych, ale najsilniejsze rozwiną się po południu i wieczorem, głównie we wschodniej połowie regionu. Prawdopodobieństwo występowania burz synoptycy IMGW ocenili na 80 proc. Temperatura maksymalna od 22°C na krańcach północno-zachodnich do 33°C na wschodzie. Wiatr słaby, północno-zachodni. W czasie burz porywy do 70 km/h, lokalnie do 90 km/h.

Szczególnie zagrożone burzami z gradem są trzy powiaty w woj. warmińsko-mazurskie. IMGW oznaczył je kolorem żółtym i wydał ostrzeżenie I stopnia. Chodzi o powiat szczycieński, mrągowski i kętrzyński. Burze mają pojawić się tam wczesnym popołudniem i występować do późnych godzin wieczornych.

Polska jest w polu obniżonego ciśnienia rozciągającego się od Skandynawii po Bałkany i Alpy. Od zachodu kraju przemieszcza się chłodny front atmosferyczny poprzedzony strefą zbieżności. Za frontem napływa chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego, przed frontem zalega gorące i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Przewiduje się wzrost ciśnienia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Olsztyn. W upale ojciec chłodził się alkoholem, a 7-letnia córka bawiła się nad jeziorem!

PIEKŁO na ziemi przywitało reprezentację Polski w Petersburgu!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE