Olsztyn. W upale ojciec chłodził się alkoholem, a 7-letnia córka bawiła się nad jeziorem!

2021-06-22 9:22
Pijany ojciec opiekował się córką nad jeziorem
Autor: Pixabay W Olsztynie pijany ojciec opiekował się córką nad jeziorem. Mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

W Olsztynie przy jednym z jezior, wolny czas spędzał ojciec wraz z 7-letnią córką. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 51-letni mężczyzna sprawował opiekę nad dzieckiem, bedąc pod wpływem alkoholu. Zauważyli to świadkowie zdarzenia i błyskawicznie zawiadomili o tym incydencie policję.

W poniedziałek (21 czerwca) po południu, po zgłoszeniu świadków, policjanci interweniowali w sprawie pijanego mężczyzny, który w tym stanie "opiekował się" 7-letnią córką. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło przypuszczenia zaniepokojonych sytuacją świadków i wykazało obecność w organizmie 51-latka ponad 1,7 promila alkoholu.

Na miejsce interwencji po chwili przyszła matka dziecka, która zaopiekowała się 7-letnią córką. Z przeprowadzonych czynności policjanci sporządzili stosowną dokumentację, na podstawie której zostaną wykonane dalsze czynności w stosunku do 51-latka. Policjanci zbadają m.in. czy mężczyzna swoim zachowaniem nie naraził na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia osoby małoletniej, nad którą sprawował opiekę.

Dzięki reakcji świadków w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Powagi sytuacji dodawał fakt, że 51-latek zajmował się dzieckiem w pobliżu jeziora. Policja przypomina ku przestrodze, że tylko w ubiegły weekend na wodach powiatu olsztyńskiego życie straciło dwóch dorosłych mężczyzn.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tragiczny weekend w powiecie olsztyńskim. Utonięcia na jeziorach

Zamówiliśmy rybę, dostaliśmy ości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE