Tragiczny weekend w powiecie olsztyńskim. Utonięcia na jeziorach

2021-06-21 17:37
Dwa utonięcia w powiecie olsztyńskim
Autor: KMP Olsztyn Dwa utonięcia w powiecie olsztyńskim. Turyści z Warszawy i Opolszczyzny utonęli nad jeziorami Dadaj i Gilgajny

Za nami tragiczny weekend na wodach powiatu olsztyńskiego. Dwie osoby utonęły na jeziorach w gminie Dobre Miasto i Biskupiec. Śmierć ponieśli turyści z Warszawy i Opolszczyzny, przebywający w weekend na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tych tragicznych zdarzeń, do których doszło w niedzielę, 20 czerwca.

Do pierwszego z utonięć doszło na jeziorze Gilgajny w gminie Dobre Miasto. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 48-letni mieszkaniec województwa opolskiego postanowił przepłynąć jezioro wpław. W odległości około 200 metrów od brzegu zaczął się topić. Natychmiast na pomoc ruszyli mu świadkowie zdarzenia. Wyciągnęli poszkodowanego z wody i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety, pomimo udzielonej pomocy, mężczyzna zmarł.

Do drugiego utonięcia doszło na jeziorze Dadaj w gminie Biskupiec. - W tym przypadku 51-letni mieszkaniec Warszawy, po tym, jak wszedł do wody, w pewnym momencie zniknął pod jej taflą. Natychmiast do poszukiwania mężczyzny przystąpiły osoby znajdujące się w pobliżu, w tym żona poszkodowanego - mówi st. sierż. Andrzej Jurkun z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Na miejsce wezwano również służby ratunkowe. Po chwili mężczyzna został wyciągnięty z wody. Niestety, pomimo udzielonej pomocy nie udało się przywrócić mężczyźnie funkcji życiowych.

W obu przypadkach policjanci powiadomili prokuratora, pod którego nadzorem prowadzone było śledztwo. Zadaniem policjantów będzie dokładne zbadanie okoliczności tych tragicznych zdarzeń. Funkcjonariusze zweryfikują czy mężczyźni pili alkohol przed wejściem do wody.

dr Mirosław Oczkoś: Rekonstrukcja rządu jesienią jest pewna [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE