Giżycko. Samochód przygniótł 12-latkę! Kierowcą była jej matka! Co tam się stało?

2021-06-17 13:17
Parking
Autor: Pixabay W Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie). Samochód przygniótł 12-latkę. Kierowcą była jej matka.

Każdy, kto ma prawo jazdy, powinien umieć parkować. Wydaje się to oczywiste, jednak sytuacja z Giżycka (woj. warmińsko-mazurskie) pokazuje, że nie wszyscy kierowcy dobrze opanowali ten manewr. 37-letnia kobieta poprosiła o pomoc... 12-letnią córkę. Matka ma 6-letni staż za kierownicą, a mimo to za "czujnik parkowania" musiało posłużyć jej dziecko, które matka przygniotła do ściany. 12-latka straciła przytomność, ale finalnie skończyło się na strachu.

Do nietypowego zdarzenia doszło w środę (16 czerwca) w garażu podziemnym w jednym z bloków mieszkalnych w Giżycku na Mazurach. 37- letnia kobieta z sześcioletnim stażem za kierownicą chciała zaparkować swoje auto na stanowisku w podziemnym garażu.

Najwidoczniej ten manewr nie do końca wychodził jej sprawnie, ponieważ o pomoc poprosiła swoją 12-letnią córkę. Dziewczynka miała służyć za „czujnik parkowania” i pomóc odpowiednio zaparkować auto.

- 37-latka ustawiła dziecko pod ścianą i czekała na podanie sygnału. W efekcie tego parkowania dziewczynka została przyduszona i straciła przytomność - relacjonuje asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Na szczęście obecni na miejscu ratownicy wykluczyli poważne obrażenia u 12-latki. Po wstępnej konsultacji medycznej, dziewczynka została przewieziona do szpitala, gdzie potwierdzono skręcenie nadgarstka. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśnią całą sytuację.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ale wpadka! To nie była zwykła stłuczka! Po pijaku wjechał w radiowóz

Sedno Sprawy - Cezary Tomczyk
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE