Był tak pijany, że nie mógł wyjść z ciągnika! Wybrał się nim na grzyby!

2020-09-17 7:58 SCH
Pijany traktorzysta wybrał się na grzyby
Autor: wm.policja.gov.pl Pijany traktorzysta wybrał się na grzyby. Miał 4 promile alkoholu.

Blisko 4 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna w powiecie piskim na Mazurach. W takim stanie 52-latek wybrał się... na grzyby, i to ciągnikiem. Wracając z grzybobrania, mężczyzna wpadł do rowu. Kiedy zatrzymała go policja, miał problem z wydostaniem się z ciągnika.

Traktorzysta wybrał się na grzyby. Był kompletnie pijany

We wtorek (15 września) po godz. 20 policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na trasie Drygały – Ełk w gminie Biała Piska. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że ciągnik rolniczy zjechał do przydrożnego rowu, a traktorzysta prawdopodobnie jest pijany.

We wskazanym miejscu funkcjonariusze zauważyli w rowie ciągnik rolniczy, który był przewrócony na prawy bok. Za kierownicą siedział mężczyzna, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Traktorzysta nie był w stanie samodzielnie wyjść z ciągnika. Policjanci mieli problem, aby nawiązać z nim logiczną rozmowę i wyjaśnić, co się właściwie stało.

4 promile alkoholu u grzybiarza-traktorzysty

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem 52-letni mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania ciągnikiem. Badanie alkomatem wykazało z kolei blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Traktorzysta powiedział policjantom, że wcześniej pił alkohol, po czym pojechał ciągnikiem do lasu na grzyby.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara nawet 2 lat więzienia.

Miejsce zbrodni miłoszyckiej.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.