Były policjant i jego zespół włamali się do kantoru w Olsztynie. Początek procesu ws. "napadu doskonałego"

2021-03-25 8:59
Sejf, bank
Autor: Pixabay Rozpoczął się proces ws. napadu na kantor, do którego doszło we wrześniu 2019 r. w Olsztynie.

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczął się proces czterech mężczyzn oskarżonych o włamanie do kantoru przy ul. Dąbrowszczaków. Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w dniu 21 września 2019 r. Według ustaleń prokuratora oskarżeni mężczyźni szczegółowo zaplanowali, a następnie, przy użyciu podrobionego kompletu kluczy oraz dezaktywacji kodów do alarmu i sejfu, dokonali włamania do pomieszczeń jednego z olsztyńskich kantorów. Ze znajdującego się w kantorze sejfu oskarżeni mieli ukraść 2 200 000 zł oraz po kilkadziesiąt tysięcy euro, funtów brytyjskich i koron norweskich.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Olsztynie w dniu 8 lutego 2021 r. skierował do Sądu Rejonowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Piotrowi K.R., Piotrowi F., Pawłowi K.R. i Mariuszowi W., oskarżonym o dokonanie kradzieży z włamaniem do kantoru w centrum Olsztyna.

Mężczyźni są oskarżeni również o próbę włamania także do drugiego, znajdującego się w tym kantorze sejfu, w którym znajdowała się gotówka o znacznej wartości, ale nie zdołali go otworzyć.

24 marca 2021 r. proces w tej sprawie rozpoczął się przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. W pierwszym dniu procesu Piotr K.R. oraz Piotr F. przyznali się do dokonania włamania do kantoru, kwestionując jednak wysokość skradzionej kwoty pieniędzy. Natomiast Mariusz W. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Sąd tego dnia m. in. odczytał obszerne wyjaśnienia wyżej wymienionych oskarżonych złożone w trakcie postępowania przygotowawczego, a także odebrał na rozprawie wyjaśnienia od Piotra F.

Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na 10 maja 2021 r. na godz. 9.30. Sąd planuje w tym dniu m. in. odebranie wyjaśnień od czwartego z oskarżonych – Pawła K.R., jak również przesłuchanie świadków.

CZYTAJ WIĘCEJ: Napad na kantor w Olsztynie. Ukradli ponad 2 miliony złotych! Były policjant obmyślił "napad doskonały"

Sedno Sprawy - Zbigniew Ziobro
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE