Chcesz mieć mieszkanie? To je wyremontuj! Pomysł burmistrza Kętrzyna na lokale komunalne

2020-06-03 22:45 KIC
Remont mieszkania w kamienicy zdjecie nr 2
Autor: R-custom R-Custom.pl, remont mieszkania w kamienicy, wymiana podłogi, parkiet w mieszkaniu, kominek kaflowy, secesyjne mieszkanie. Projekt i realizacja R-Custom.pl

3 czerwca 2020 r. burmistrz Kętrzyna (woj. warmińsko-mazurskie) skierował do osób oczekujących na komunalny lokal mieszkalny, umieszczonych na wykazie osób uprawnionych do uzyskania mieszkania komunalnego, propozycję najmu lokalu do remontu we własnym zakresie i na własny koszt. Propozycja obejmuje 18 lokali, zlokalizowanych w różnych punktach miasta.

Nie ma nic za darmo, chcesz mieszkanie to musisz je wyremontować

- Robimy to na bazie istniejącej już od lat uchwały, wykorzystując jeden z jej zapisów, bez konieczności zmiany przepisów - mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. - Zmiany będą formalne, bo na okres remontu zostanie zawarta przedwstępna umowa najmu lokalu, a nie umowa najmu stałego - dodaje burmistrz.

Odmowa przyjęcia proponowanego mieszkania do remontu we własnym zakresie i na własny koszt nie spowoduje żadnych negatywnych skutków tj. m.in. przeniesienia osoby na ostatnią pozycję na wykazie. Mieszkania zostaną przydzielone osobom, które wyrażą taką wole, według kolejności umieszczenia na wykazie.

Ograniczenie propozycji tylko do osób umieszczonych na wykazie wynika obowiązujących zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Kętrzyn, uchwalonych Uchwałą Rady Miejskiej w Kętrzynie.

Syn Zenka Martyniuka trafi do WIĘZIENIA?! Vlog Ewy Wąsikowskiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.