Pies

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Niecodzienna interwencja w schronisku

Chcieli wypuścić psy na wolność. Teraz sami mogą trafić za kraty

2022-10-11 10:32

Na teren schroniska dla zwierząt w Iławie weszło w weekend dwóch pijanych mężczyzn i pomimo próśb pracownika, nie chcieli go opuścić. Co więcej, kłopotliwi goście wypuścili psy z klatek i uciekli. Policjanci szybko zatrzymali dwóch braci. Policjantom mówili, że chcieli dać psiakom odrobinę wolności. Teraz sami mogą trafić do więzienia na rok.

Iława. Pijani mężczyźni nie chcieli wyjść ze schroniska. Zrobili coś jeszcze

Nietypową interwencję mają za sobą iławscy policjanci. W sobotę (8 października) kilka minut po godzinie 7:00 iławscy policjanci zostali poinformowani o niecodziennym zdarzeniu. Okazało się, że na teren schroniska weszło dwóch pijanych mężczyzn i pomimo próśb pracownika, nie chcieli go opuścić. - Zgłaszający dodał, że mężczyźni w między czasie wypuścili psy z klatek, po czym opuścili teren - mówi Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Policjanci niedługo później zatrzymali 32-latka i jego starszego brata. Okazało się, że młodszy z mężczyzn miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkańcy Iławy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Jak oświadczyli, chcieli dać trochę wolności psiakom. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Kodeks karny za popełnione przestępstwo przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.

Sonda
Czy bierzesz zwierzęta ze schroniska?
Aleksandra Szwed uczy dzieci miłości do zwierząt. Ma w domu bulteriera i mopsa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany