Co łączy Olsztyn ze świętym Mikołajem? Będziecie zaskoczeni! [GALERIA]

2020-11-21 8:30 SCH
Rovaniemi, miasto świętego Mikołaja (Finlandia)
Autor: Pixabay Co ma wspólnego Olsztyn ze świętym Mikołajem? Rovaniemi, miasto w północnej Finlandii, kilka kilometrów na południe od północnego koła podbiegunowego to miasto partnerskie Olsztyna. Współpraca od 1976 r.

Co wspólnego ma Olsztyn z Rovaniemi, miastem świętego Mikołaja? Stolica Warmii i Mazur oraz miejscowość w Finlandii są miastami partnerskimi. W sumie Olsztyn współpracuje z 13 miastami. Jedno z nich również leży w Polsce, z kolei inne położone jest w Stanach Zjednoczonych! Wiesz, o jakie miasta chodzi? Jeśli nie, koniecznie sprawdź naszą galerię!

Olsztyn w latach 1976-2009 nawiązał współpracę z dziesięcioma miastami. 9 z nich leży w Europie (jedno w Polsce). Jedno położone jest w Stanach Zjednoczonych. Władze Olsztyna współpracują ponadto z trzema innymi, europejskimi miastami jako tzw. "miasto współpracujące". Ze stolicą Warmii i Mazur działają miasta m.in. we Włoszech, Niemczech, Francji, Szwecji, Danii czy Ukrainie.

Jesteście ciekawi, o jakie miejscowości chodzi? Czy są większe od Olsztyna? Przekonacie się, przeglądając naszą galerię! Widoki z niektórych miast partnerskich są naprawdę imponujące! A może byliście już w jednym z tych miast lub wkrótce tam się wybierzecie?