Zabytki Olsztyna. Każdy mieszkaniec miasta powinien o nich wiedzieć! [GALERIA]

2022-02-10 13:34
Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie
Autor: Google Street View Wybudowany w połowie XIV wieku w stylu gotyckim przez kapitułę warmińską. Najsławniejszym mieszkańcem zamku był Mikołaj Kopernik, Obecnie w zamku mieści się Muzeum Warmii i Mazur.

Każde miasto ma takie miejsca, z którymi jest kojarzone w całej Polsce. Poznań ma Koziołki, Kraków ma Wawel, Warszawa - Pałac Kultury. Również Olsztyn ma wiele pięknych zabytków, będących symbolami miasta, choć większość Polaków kojarzy stolicę Warmii i Mazur z jeziorami i wspaniałą przyrodą. Jakie zabytki są najbardziej charakterystycznymi w Olsztynie? Sprawdźcie naszą galerię!

Olsztyn w Polsce kojarzony jest przede wszystkim z przyrodą, tj. jeziorami i lasami. Rzeczywiście, w mieście jest wiele lasów, które zachwalają zarówno miłośnicy przyrody, jak i grzybiarze czy też biegacze trenujący po leśnych ścieżkach. Czym innym jest stan czystości w olsztyńskich lasach, ale to temat na osobną dyskusję.

W woj. warmińsko-mazurskim są tysiące jezior. Olsztyn, czyli stolica regionu ma też jednak kilka charakterystycznych i przepięknych budowli, którymi może szczycić się w całej Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z najbardziej charakterystycznymi, zabytkowymi miejscami w Olsztynie. Zna je każdy mieszkaniec miasta, a kto wybiera się do stolicy Warmii i Mazur, ten powinien koniecznie je zobaczyć!

Sonda
Lubisz Agatę Dudę?
Zapytaliśmy ALBAŃCZYKÓW o POPKA. Czy znają KRÓLA ALBANII?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE