Zabytki Olsztyna. Każdy mieszkaniec miasta powinien o nich wiedzieć! [GALERIA]

2021-06-16 12:57
Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie
Autor: Google Street View Wybudowany w połowie XIV wieku w stylu gotyckim przez kapitułę warmińską. Najsławniejszym mieszkańcem zamku był Mikołaj Kopernik, Obecnie w zamku mieści się Muzeum Warmii i Mazur.

Każde miasto ma takie miejsca, z którymi jest kojarzone w całej Polsce. Poznań ma Koziołki, Kraków ma Wawel, Warszawa - Pałac Kultury. Również Olsztyn ma wiele pięknych zabytków, będących symbolami miasta, choć większość Polaków kojarzy stolicę Warmii i Mazur z jeziorami i wspaniałą przyrodą. Jakie zabytki są najbardziej charakterystycznymi w Olsztynie? Sprawdźcie naszą galerię!

Olsztyn w Polsce kojarzony jest przede wszystkim z przyrodą, tj. jeziorami i lasami. Rzeczywiście, w mieście jest wiele lasów, które zachwalają zarówno miłośnicy przyrody, jak i grzybiarze czy też biegacze trenujący po leśnych ścieżkach. Czym innym jest stan czystości w olsztyńskich lasach, ale to temat na osobną dyskusję.

W woj. warmińsko-mazurskim są tysiące jezior. Olsztyn, czyli stolica regionu ma też jednak kilka charakterystycznych i przepięknych budowli, którymi może szczycić się w całej Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z najbardziej charakterystycznymi, zabytkowymi miejscami w Olsztynie. Zna je każdy mieszkaniec miasta, a kto wybiera się do stolicy Warmii i Mazur, ten powinien koniecznie je zobaczyć!

ZAŁAMANY MATEUSZ BOREK. Kulisy DRAMATYCZNEJ PORAŻKI ze Słowacją
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE