Kobieta, alkomat

i

Autor: Shutterstock Zdj. ilustracyjne.

"Matka roku"

Czworo dzieci w aucie, na liczniku dwa promile!

2022-12-19 11:38

2 promile alkoholu miała w organizmie 39-letnia kobieta jadąca trasą S7 w woj. warmińsko-mazurskim. Co gorsza, kobieta wiozła ze sobą czworo dzieci. Na szczęście o tym fakcie zawiadomiono policjantów, którzy w porę przerwali pijacką jazdę 39-latki.

Pijana matka za kierownicą. W aucie czworo dzieci

W piątek (16 grudnia) około godz. 13:00 nidziccy policjanci otrzymali zgłoszenie o osobowym renault, którym prawdopodobnie kieruje pijana kobieta. Co gorsza, wiezie ze sobą dziecko. Mundurowi zatrzymali pojazd na drodze ekspresowej S7 w kierunku Warszawy na wysokości miejscowości Pawliki. Przeprowadzone badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie 39-latki. Ponadto, mieszkanka gminy Susz przewoziła w samochodzie czworo swoich dzieci w wieku od 3 do 16 lat. Co więcej, pojazd nie miał aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i dowód rejestracyjny auta, a dziećmi zaopiekował się brat nieodpowiedzialnej matki.

Niebawem kobieta za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 39-latce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. O zaistniałej sytuacji zostanie poinformowany również sąd rodzinny i nieletnich.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Jechał pijany bez powietrza w kole