Deszcz, pogoda

i

Autor: Pixabay Długoterminowa pogoda IMGW dla Warmii i Mazur.

Długoterminowa pogoda IMGW

Deszczowy tydzień na Warmii i Mazurach. Prognoza pogody 13-18 września

Przed nami deszczowy tydzień na Warmii i Mazurach. Prognoza pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie pozostawia złudzeń. Aura w tym tygodniu nie będzie rozpieszczać. Najbliższe dni upłyną pod znakiem deszczu i ciemnych chmur. Szczegóły w dalszej części artykułu.

IMGW przekonuje, że to środa (14 września) będzie najbardziej pochmurnym dniem nie tylko na Warmii i Mazurach, ale i w całym kraju. - W środę opady deszczu mogą występować w całym kraju, zaś od czwartku będzie pochmurno, ale padać będzie tylko przelotnie - informuje IMGW. Od piątku (16 września) prognozowane jest stopniowe ochłodzenie.

Deszcz na Warmii i Mazurach

We wtorek (13 września) prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane lub duże. Od Pomorza Zachodniego przez Mazury i północ Mazowsza po Suwalszczyznę miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 do 23 stopni Celsjusza. Chłodniej na północy i wschodzie kraju - 16-19 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu po południu okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W środę (14 września) przewaga dużego zachmurzenia. Okresami opady deszczu, na południu Polski silniejsze. Temperatura maksymalna od 17 do 21 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, w pasie Pojezierzy okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Daria Abramowicz po sukcesie Igi Świątek

Pogoda Warmia i Mazury. Ochłodzenie w drugiej połowie tygodnia

W czwartek (15 września) zdecydowanie więcej przejaśnień i rozpogodzeń. Lokalnie mogą wystąpić przelotne opady deszczu, największe prawdopodobieństwo opadów na południu i północy kraju. Temperatura maksymalna od 16 do 20 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.

W piątek (16 września) przewaga zachmurzenia dużego, tylko gdzieniegdzie większe przejaśnienia. W całym kraju przelotne opady deszczu, a na Pomorzu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 14 do 18 stopni Celsjusza. W całym kraju porywisty wiatr.

W sobotę i niedzielę (17-18 września) sporo chmur i przelotnych opadów deszczu. W pasie Pojezierzy możliwe burze. Ochłodzi się. Temperatura maksymalna od 12 do 16 stopni Celsjusza, a w rejonach podgórskich miejscami poniżej 10 stopni. Wiatr porywisty.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czy będzie kontrola temperatury w domach? Możemy być surowo karani, gdy zimą przekroczy 19 stopni!

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Nasi Partnerzy polecają