Zabójstwo w Dobrym Mieście. Nie żyje 45-letni mężczyzna.

i

Autor: KMP Olsztyn Zabójstwo w Dobrym Mieście. Nie żyje 45-letni mężczyzna. W tej sprawie zatrzymano dwóch młodych mężczyzn.

Dobre Miasto. Zwłoki mężczyzny na klatce schodowej! Dwie osoby podejrzane o zabójstwo

2021-09-15 14:42

W Dobrym Mieście (woj. warmińsko-mazurskie) na klatce schodowej jednego z budynków znaleziono zwłoki 45-letniego mężczyzny. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu były liczne obrażenia ciała, skutkujące wewnętrznym krwotokiem. W tej sprawie zatrzymano dwóch młodych mężczyzn. Obydwaj otrzymali zarzut zabójstwa. Łukasz B. i Sylwester S. przyznali się do winy. Grozi im dożywocie.

Prokurator Rejonowy Olsztyn-Północ w Olsztynie skierował w środę, 15 września, do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o tymczasowe aresztowanie dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie zabójstwa. Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, w poniedziałek (13 września) na klatce schodowej jednego z budynków na terenie Dobrego Miasta znaleziono zwłoki 45-letniego mężczyzny. Na miejscu prokurator wraz z funkcjonariuszami policji i biegłym lekarzem przeprowadzili oględziny. Po wstępnych oględzinach miejsca przestępstwa, śledczy nie mieli wątpliwości, że śmierć 45-latka nastąpiła przy udziale osób trzecich, o czym świadczyły powierzchowne obrażenia denata czy otwarte drzwi prowadzące do mieszkania 45-latka, w którym panował ogólny bałagan. Decyzją prokuratora ciało 45-latka zabezpieczono do prosektorium do dalszych badań sekcyjnych.

Libacja przerodziła się w koszmar. Zabójstwo w Dobrym Mieście

Śledczy rozpytali sąsiadów w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze dowiedzieli się m.in. tego, że podejrzani i ofiara pili razem alkohol, a w trakcie libacji doszło prawdopodobnie do kłótni między biesiadnikami, która przerodziła się w rękoczyny. Przeprowadzona na miejscu zdarzenia wizja lokalna, przy udziale jednego z zatrzymanych pozwoliła dokładnie odtworzyć przebieg zaistniałej sytuacji. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną zgonu był szereg obrażeń wewnętrznych powstałych na skutek wielu uderzeń zadanych w obrębie całego ciała rękoma i nogami, skutkujący wewnętrznym krwotokiem. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano Łukasza B. i Sylwestra S.

Sprawcom zabójstwa w Dobrym Mieście grozi dożywocie

W środę, 15 września, prokurator przedstawił obu zatrzymanym zarzut zabójstwa, przy czym Sylwester S. z uwagi na wcześniejszą karalność za przestępstwo rozboju, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Mężczyźni przyznali się do zadawania pokrzywdzonemu wielokrotnych ciosów przez dłuższy okres czasu. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zabójstwo w Olsztynku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE