Dramat rodzinny w Płośnicy. 74-letni mąż znęcał się nad żoną!

2020-08-03 21:38 SCH
Przemoc, agresja - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay W gminie Płośnica (woj. warmińsko-mazurskie) 74-letni mąż znęcał się nad żoną.

Bicie, wyzwiska i poniżanie - tak wyglądała codzienność kobiety w Płośnicy (woj. warmińsko-mazurskie). Po kolejnej interwencji policji, Sąd Rejonowy w Działdowie zdecydował o tymczasowym areszcie 74-letniego mężczyzny, który znęcał się nad żoną.

Przemoc domowa w Lidzbarku

W środę (29 lipca) policjanci z Lidzbarka interweniowali w jednym z domów na terenie gminy Płośnica w powiecie działdowskim. Doszło tam do awantury, którą wszczął 74-letni mieszkaniec tej gminy, ubliżając i stosując przemoc fizyczną wobec swojej żony.

Policjanci zatrzymali mężczyznę do wytrzeźwienia i sporządzili Niebieską Kartę. Była to kolejna interwencja Policji wobec mężczyzny w ciągu zaledwie kilku dni.

W piątek (31 lipca) Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował tymczasowy areszt wobec 74-latka. Mężczyzna jest podejrzany o to, że, w okresie od 11 marca 2020 r. do chwili zatrzymania znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. 74-latek po pijanemu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał żonę, poniżał i ośmieszał.

Mężczyzna stosował przemoc fizyczną wobec małżonki, bił ją, szarpał i kopał. Ponadto mężczyzna wyganiał kobietę z domu, zamykał drzwi i nie chciał jej wpuścić do środka.

5 lat więzienia dla krewkiego 74-latka?

Teraz najbliższe miesiące krewki 74-latek spędzi za kratkami. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą lub pozostającą we wspólnym stosunku zależności od sprawcy, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Paweł Kukiz - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.