Straż pożarna

i

Autor: Pixabay Straż pożarna - zdj. ilustracyjne

Co tam się stało?!

Dramat w pensjonacie pod Olsztynem. Pięć osób w szpitalu

2023-02-27 7:14

Dramat we wsi Nowa Wieś Mała (woj. warmińsko-mazurskie). W nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27 lutego) w pensjonacie, w którym mieszkali obywatele Ukrainy, doszło do emisji tlenku węgla. Pięć osób trafiło do szpitala.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej Grzegorz Różański poinformował PAP, że w pensjonacie we wsi Nowa Wieś Mała w powiecie olsztyńskim doszło w nocy do emisji tlenku węgla. Prawdopodobnie tlenek węgla wydostał się z nieszczelnego przewodu kominowego. Najwyższy poziom odnotowanego stężenia wynosił 400 ppm. W pensjonacie przebywało 40 osób, w tym troje dzieci. Wszyscy byli obywatelami Ukrainy.

Różański poinformował, że najpierw do szpitala trafiły trzy osoby, które straciły przytomność, następnie kolejne dwie. W sumie hospitalizowanych jest pięć osób dorosłych. O ich stanie zdrowia na razie nic nie wiadomo. Dyżurny komendy wojewódzkiej straży pożarnej poinformował PAP, że wszystkie osoby przebywające w pensjonacie zostały przewiezione do innego obiektu - zarówno nowe miejsce pobytu, jak i transport zorganizował właściciel pensjonatu, w którym mieszkali Ukraińcy. Na miejscu zdarzenia przebywał nocą komendant miejski straży pożarnej.

CZYTAJ TEŻ: Poprosił o papierosa. Po chwili gorzko tego żałował! 26-latek wpadł w furię

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Piotr Żyła po zdobyciu MŚ
Nasi Partnerzy polecają