Śmiertelny wypadek na krajowej 16 pod Olsztynem. Tragiczne wieści ze szpitala, nie żyje kolejna osoba [ZDJĘCIA]

Tragiczny wypadek pod Olsztynem
Autor: wm.policja.gov.pl Śmiertelny wypadek na DK nr 16 na wysokości wsi Kaplityny między Olsztynem a Barczewem (warmińsko-mazurskie).

Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 16 na wysokości wsi Kaplityny między Olsztynem a Barczewem (woj. warmińsko-mazurskie). Do zdarzenia doszło w środę, 14 kwietnia. Informację przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. Doszło tam do zderzenia tira, auta dostawczego i osobowego. Niestety, 15 kwietnia w szpitalu zmarła kolejna osoba uczestnicząca w wypadku.

W środę, 14 kwietnia, po godz. 18:00 doszło do tragicznego wypadku drogowego na trasie DK-16 na odcinku Łęgajny-Kaplityny. Ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący fordem transitem, rozpoczynając manewr wyprzedzania na łuku drogi w prawo w miejscu zabronionym, czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Scania, a następnie zderzył się z osobowym hyundaiem.

Na skutek poniesionych obrażeń na miejscu zginął 29-letni kierowca i 37-letni pasażer forda, a dwóch innych mężczyzn w stanie ciężkim zabrano do szpitala. Niestety jeden z nich, 41-letni pasażer forda, zmarł dziś nad ranem.

Pod opiekę medyczną trafiła 39-letnia kobieta z 8-letnim dzieckiem jadąca osobowym hyundaiem. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, ze zarówno 30-letni kierujący samochodem ciężarowym jak i 39-letnia kobieta z auta osobowego w momencie zdarzenia byli trzeźwi.

- Bezpośrednio na miejsce wypadku najechali żołnierze z 9. Batalionu Dowodzenia w Olsztynie, którzy udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pomogli zabezpieczyć miejsce zdarzenia przed przyjazdem służb ratunkowych - poinformował st. sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin, funkcjonariusze zorganizowali objazdy. Zadaniem policyjnym śledczych będzie ustalenie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Barczewko. Dwoje nastolatków zginęło w wypadku. Sprawca wypadku pozostanie w szpitalu

Express Biedrzyckiej - Jan Kanthak: PiS nie znajdzie lepszych koalicjantów
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE