Maseczka

i

Autor: Pixabay W Działdowie 59-latek z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 wybrał się do sklepu. Zdj. ilustracyjne.

Działdowo. Miał być w izolacji, a wybrał się do sklepu!

2021-12-17 9:07

W Działdowie (woj. warmińsko-mazurskie) 59-letni mężczyzna wybrał się do sklepu, choć był objęty izolacją domową w związku z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19. Mężczyzna przebywał na terenie sklepu bez maseczki. Zauważył go dzielnicowy z Działdowa i skojarzył, że mężczyzna powinien przebywać w odosobnieniu.

W środę (15 grudnia) na terenie jednej z placówek handlowych znajdujących się w Działdowie, dzielnicowy zauważył mężczyznę, który chodził po sklepie bez maseczki. Po wylegitymowaniu mężczyzny, policjant skojarzył, że osoba ta najprawdopodobniej objęta jest jeszcze izolacją w związku z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19. Policjant nie mylił się. Sprawdzenie w bazach potwierdziło, że 59-letni działdowianin powinien przebywać w odosobnieniu do północy tego dnia. - Funkcjonariusz poinformował mężczyznę o konsekwencjach skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania, w tym złamaniu zasad izolacji i narażeniu innych osób na utratę zdrowia lub życia. W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające w kierunku popełnienia przez 59-latka wykroczenia i przestępstwa - mówi sierż. szt. Justyna Nowicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

Policjanci przypominają, że dodatkowo w razie stwierdzenia naruszenia obowiązku hospitalizacji, kwarantanny lub izolacji w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem lub zwalczaniem COVID-19, nałożonego przez właściwy organ lub wynikającego z przepisów prawa, państwowy powiatowy inspektor sanitarny nakłada na osobę naruszającą taki obowiązek, w drodze decyzji, administracyjną karę pieniężną w kwocie do 30 000 złotych. Natomiast za przestępstwo narażenia na utratę życia lub zdrowia innych osób kodeks karny przewiduje od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy przestrzegasz obostrzeń koronawirusowych (maseczki, dezynfekcja, dystans)?
Chora na Covid urodziła córeczkę, potem przeszła piekło. „To cud, że żyję”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE