Ełk: Czteroletni chłopiec za kierownicą ciągnika! Wszystkiemu przyglądali się jego dziadkowie

2022-05-16 13:00
Ciągnik
Autor: Pixabay Kowalczyk: mam nadzieję, że w ciągu kilku tygodni pieniądze na dopłaty na nawozów zostaną wypłacone

Niecodzienne zdarzenie w okolicach Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że za kierownicą maszyny siedział... czteroletni chłopiec. Jak to się stało? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Takie kontrole policjantom drogówki zdarzają się niezwykle rzadko. Mundurowi zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy, który jechał po publicznej drodze w gminie Ełk na Mazurach. Ich szczególną uwagę zwrócił kierowca pojazdu. - Na fotelu kierowcy znajdowało się małe dziecko - mówią policjanci. Okazało się, że kierowca miał... 4 lata. Jak to się stało, że maluch wybrał się na przejażdżkę ciągnikiem? - Na błotnikach po obu stronach siedzieli babcia i dziadek chłopca. Policjanci przerwali tę niebezpieczną jazdę - mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Mundurowi ustalili, że to dziadek umożliwił wnukowi kierowanie pojazdem. Pomagał chłopcu prowadzić ciągnik. Co gorsza, mężczyzna sam nie miał uprawnień do kierowania. Na tym nie koniec "grzechów" dziadka.

- Ciągnik nie był dopuszczony do ruchu. Ponadto w pojeździe zamontowana była tablica rejestracyjna od samochodu ciężarowego - poinformowała rzeczniczka ełckiej policji i dodała, że babcia i dziadek 4-latka byli trzeźwi.

Ełcka policja będzie prowadzić postępowanie dotyczące popełnienia wykroczenia przez właściciela ciągnika, które polegało na dopuszczeniu do prowadzenia pojazdu osoby nie mającej wymaganych uprawnień. Prawdopodobnie sprawa trafi też do sądu rodzinnego, który oceni, czy dorośli właściwie wywiązali się z obowiązku sprawowania opieki nad dzieckiem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wtargnął do kantoru i zaczął strzelać! Głośna sprawa napadu w Olsztynie

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Sedno Sprawy - Grzegorz Schetyna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE