Ełk: w środku nocy starszy mężczyzna leżał boso na ulicy! Uratował go telefon

2020-06-03 15:22 SCH
Mężczyzna w Ełku leżał boso w środku nocy
Autor: Pixabay / Steve Buisinne 66-letni mężczyzna w Ełku leżał boso w środku nocy.

66-letni schorowany mężczyzna w środku nocy leżał na ulicy boso i w krótkiej pidżamie. Rodzina zgłosiła jego zniknięcie. Kto wie, jak potoczyłby się los 66-latka, gdyby nie telefon na policję zaniepokojonego mieszkańca.

Zniknięcie starszej, schorowanej osoby. Policja radzi, jak się zachować

Pod numer alarmowy zadzwonił zaniepokojony mieszkaniec Ełku, który ok. godz. 4 w nocy dostrzegł starszego leżącego człowieka. Mężczyzna leżał boso i w krótkiej pidżamie. Zgłaszający nie mógł nawiązać z nim logicznego kontaktu. Nie pozostał jednak obojętny i powiadomił służby. Taką postawą być może uratował mu życie.

Okazało się, że leżącym mężczyzną jest chory 66-latek. Jego rodzina godzinę wcześniej zgłosiła zaginięcie. Mężczyzna ze względu na problemy zdrowotne miał trudności z poruszaniem się i z komunikacją. 66-latek trafił pod opiekę personelu medycznego i rodziny.

Policja radzi, że w trosce o bezpieczeństwo osób z zaburzeniami pamięci, dobrą praktyką jest zrobienie naszywek lub umieszczenie w kieszeniach odzieży karteczek z adresem lub numerem telefonu opiekuna. Można też nałożyć bransoletkę z niezbędnymi danymi. W razie potrzeby może pomóc to w szybszym kontakcie z bliskimi.

Super Raport 3 VI (goście: Kosiniak-Kamysz, Kwaśniewski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.