Ełk. Z imprezy prosto do celi! W akcji pijane małżeństwo

2021-11-30 13:39
Areszt, więzienie
Autor: Pixabay 38-latek był poszukiwany przez policję do odbycia kary więzienia. Zdj. ilustracyjne.

Kiepsko zakończyła się impreza w lokalu dla małżeństwa w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). Ich zachowanie doprowadziło do policyjnej interwencji. Pewnie wszystko skończyłoby się na mandatach, gdyby nie fakt, że 38-letni mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary roku i trzech miesięcy więzienia.

W niedzielę (28 listopada) w nocy policjanci z Ełku zostali poproszeni o interwencję w jednym z lokali, gdzie doszło do awantury między klientami i obsługą. Policjanci zastali tam agresywnego, pijanego mężczyznę oraz jego żonę. W trakcie legitymowania okazało się, że 38-latek jest osobą poszukiwaną do odbycia kary 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. Mężczyzna był wulgarny w stosunku do policjantów. Nie zaprzestał wyzwisk i gróźb, pomimo wielokrotnego upominania o konsekwencjach znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Został zatrzymany.

Z kolei żona 38-latka utrudniała i przeszkadzała w prowadzeniu interwencji oraz swoim głośnym zachowaniem zakłócała spokój publiczny. - Mimo sprzeciwu obsługi, próbowała ponownie dostać się do lokalu i szarpała za klamkę. Nie chciała też podać policjantom swoich danych. Ona także była pijana, miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie - mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia, a potem ukarana mandatami w wysokości 500 złotych. 38-latek po wytrzeźwieniu, przed wyjazdem do zakładu karnego, usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy publicznych, wpływania groźbą na czynności służbowe oraz gróźb bezprawnych. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe Miasto Lubawskie. Po pożarze domu odpowie za usiłowanie zabójstwa [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Super Raport 30.11 (Goście: Paweł Kowal - KO oraz Sylwia Spurek - eurodeputowana Zielonych) Sedno Sprawy: Marcin Przydacz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE