Lato

i

Autor: Pixabay Dwa mazurskie miasta wśród najpopularniejszych wakacyjnych kierunków.

Lato

Gdzie na urlop? Te miejsca będą w wakacje najbardziej oblegane. Wśród nich dwa mazurskie miasta

2023-05-19 12:04

Wakacje coraz bliżej. Już wkrótce wielu z nas ruszy na zasłużony urlop. Pytanie tylko - gdzie? Okazuje się, że wśród dziesięciu najpopularniejszych wakacyjnych miejscowości, wyróżniono dwa mazurskie miasta. Jakie? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Wakacje w Polsce coraz droższe i krótsze. Tanie wakacje to już przeszłość

Według raportu ekspertów od turystyki, wakacje w Polsce są drogie, a ceny tylko wzrosną. Z danych portalu rezerwacyjnego travelist.pl wynika, że w wakacje 2022 za noc w pokoju hotelowym rezerwujący płacili średnio 531 zł. Teraz jest to kwota o ponad 100 zł wyższa (677 zł). Średnie ceny z 2019 roku, niższe od ubiegłorocznych o 266 zł wydają się być bezpowrotnym wspomnieniem. Wysokie ceny nie odstraszają jednak turystów przed wakacyjnymi planami. Od stycznia do początku maja rezerwacji na wakacje było o niemal 50 proc. więcej niż rok temu. Wzrost cen odbija się jednak na długości pobytu. W 2023 r. rezerwacji dotyczy średnio 5,44 dnia. W 2022 r. było to 5,61 dnia, zaś w roku 2019 - 6,17 dnia.

Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Te miejscowości będą oblegane przez turystów

Najpopularniejszym kierunkiem wśród polskich miast wciąż są nadmorskie miejscowości. Wśród dziesięciu najpopularniejszych miejscowości na wakacje, większość znajduje się nad Bałtykiem. Są też jednak dwa mazurskie miasta. Wydawać by się mogło, że chodzi o Mrągowo, Mikołajki lub Giżycko. Prawda jest jednak inna. Pośród popularnych wakacyjnych kurortów, takich jak Mielno czy Jastrzębia Góra, znalazła się też Iława i Ostróda. Pozostałe miejscowości to: Kołobrzeg, Gdańsk, Zakopane, Mrzeżyno, Szklarska Poręba i Ustka.

CZYTAJ TEŻ: Dramatyczny brak księży w Polsce. Kościół chce ściągnąć ich z Afryki

Sonda
Wolisz wakacje za granicą czy w Polsce?
Tragiczna śmierć męża Justyny Kowalczyk. Kacper Tekieli zginął w Alpach