Gęste mgły w warmińsko-mazurskim! PROGNOZA POGODY w środę, 3 marca

2021-03-03 7:17 sch
Mgła, droga
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur na środę, 3 marca.

Prognoza pogody dla woj. warmińsko-mazurskiego w środę, 3 marca. Przed nami pochmurny dzień. Największym utrapieniem dla kierowców będę gęste mgły, które ograniczą widzialność do 100 metrów. Lokalnie mgły mogą być marznące. Sprawdź szczegóły!

Polska będzie w zasięgu wyżu znad Bałkanów, w ciepłej polarnej morskiej masie powietrza, napływającej z zachodu Europy. Ciśnienie powoli będzie spadać. Jaka będzie aura w woj. warmińsko-mazurskim? - W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami - prognozuje IMGW. Do południa miejscami silne zamglenia lub mgła ograniczająca widzialność do 100 m, rano lokalnie marznąca. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Przed nami zmiany w pogodzie. Idzie ochłodzenie! – Ciepła pogoda utrzyma się jednak niestety jedynie do czwartku – poinformował PAP Szymon Ogórek. Jak wyjaśnił, już w czwartek rozpocznie się zmiana pogody związana z nasunięciem się chłodnego frontu atmosferycznego na północ kraju. – W tych regionach pojawią się także opady deszczu i deszczu ze śniegiem – wskazał.

W piątek chłodny front wraz z aurą zimnego powietrza zacznie przesuwać się na pozostałą część kraju. – Od piątku już w całej Polsce odczujemy duże ochłodzenie – poinformował Ogórek. Jak dodał, w piątek na południu kraju należy spodziewać się także opadów mokrego śniegu. Synoptyk wyjaśnił, że zimna aura utrzyma się nad Polską przez cały weekend, aż do początku przyszłego tygodnia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: To był polski REKORD ZIMNA! –42 stopnie na termometrze. Jak oni to wytrzymali?

Alarm przeciwpowodziowy w gminie Mokobody
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE