Przekroczyła prędkość, ale policja jej pomagała

i

Autor: KMP Olsztyn W Olsztynie doszło do niecodzinnego wydarzenia. Policjanci z grupy SPEED na widok pędzącej autem kobiety, zamiast ją zatrzymać i ukarać, udzielili pomocy.

Gnała autem po Olsztynie, a policja jej pomagała! NIE UWIERZYSZ, dlaczego

2020-01-21 12:40

W Olsztynie doszło do niecodziennego wydarzenia. Policjanci z grupy SPEED na widok pędzącej autem kobiety, zamiast ją zatrzymać i ukarać, udzielili pomocy! Jak się później okazało, funkcjonariuszom zamiast nagany należy się pochwała. Co ciekawe, dla jednego z nich to już kolejna bohaterska interwencja w ostatnich dniach.

W niedzielę (19 stycznia) ok. godz. 19 policjanci z olsztyńskiej grupy SPEED prowadzili stacjonarny pomiar prędkości przy ul. Towarowej w Olsztynie. - W pewnym momencie zauważyli szybko jadące audi. Pomiar prędkości pokazał ponad 80 km/h przy ograniczeniu w tym miejscu do 50 km/h - mówi Rafał Jackowski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą audi siedziała mocno zdenerwowana i roztrzęsiona kobieta. W rozmowie z policjantami powiedziała, że śpieszy się, bo jej dziecko jest chore, a jego stan nagle się pogorszył i jedzie z nim do szpitala. Na tylnej kanapie auta siedziało płaczące 4-letnie dziecko.

Słowa kobiety przekonały policjantów, aby udzielić jej pomocy, zamiast ją ukarać. Asp. Dariusz Grunwald oraz mł.asp Rafał Grzegorczyk widząc, że sytuacja może być poważna, podjęli decyzje o pilotażu auta do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. - Funkcjonariusze polecili kobiecie, aby za nimi jechała, a sami po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojechali przodem, zapewniając bezpieczny przejazd aż do szpitala - relacjonuje Rafał Jackowski.

Jednym z policjantów, dla którego ludzkie zdrowie i życie okazało się być ważniejsze niż kurczowe trzymanie się przepisów był asp. Dariusz Grunwald. Funkcjonariusz zyskał ostatnio spory rozgłos w Olsztynie. To już nie pierwsza jego bohaterska akcja w ostatnich dniach.

W niedzielę (12 stycznia) wraz z mł. asp. Łukasz Piórkowski patrolowali ulice Olsztyna. Jadąc ul. Pstrowskiego zauważyli, że jedno z aut zatrzymało się na przejeździe tramwajowym. W samochodzie znajdowało się małżeństwo z trójką dzieci. Okazało się, że unieruchomione auto odmówiło właścicielowi posłuszeństwa. Tramwaj mógł staranować pojazd w każdej chwili!

Funkcjonariusze ruszyli z pomocą. Jeden z policjantów, kierując służbowym pojazdem zabezpieczał zjazd auta z awarią ze skrzyżowania. Drugi natomiast pomagał kierującemu zepchnąć auto w bezpieczne miejsce. Parę chwil po zepchnięciu auta torowiskiem przejechał tramwaj. Dzięki pomocy policjantom udało uniknąć się niebezpiecznej sytuacji, która mogła skończyć się tragicznie.

Nasi Partnerzy polecają