Gołdap. Koszmar w czasie libacji. Ktoś podpalił kobietę. Ledwo przeżyła

i

Autor: jch Gołdap. Koszmar w czasie libacji. Ktoś podpalił kobietę. Ledwo przeżyła

Kluczowe zeznania świadka?

Gołdap. Koszmar w czasie libacji. Ktoś podpalił kobietę. Ledwo przeżyła

2022-09-20 17:39

Do dramatu doszło 3 lata temu w czasie libacji alkoholowej w Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie). Grupa osób piła alkohol. Jak ustaliła prokuratura, jeden z mężczyzn uczestniczących w libacji oblał kobietę denaturatem i podpalił. Ten nie przyznaje się jednak do zarzutu. Nowe zeznania rzucają nowe światło na sprawę!

Mężczyzna został nieprawomocnie skazany na 4 lata więzienia za oblanie znajomej denaturatem i jej podpalenie. Ofiara doznała poważnych poparzeń. Kobieta miała oparzenia II i III stopnia głowy, twarzy, szyi i tułowia obejmujące ponad jedną czwartą powierzchni ciała. Dramat miał miejsce ponad trzy lata temu, w grupie osób nadużywających alkoholu, które również piły denaturat. Według prokuratury oskarżony mężczyzna oblał jedną z kobiet denaturatem i podpalił. On sam do zarzutów nie przyznaje się, zapewnia, że nie był sprawcą tego podpalenia.

Czytaj też: Dusiciel zamordował Antosię, Teresę i Basię. Najmłodsza miała tylko 10 lat. Ludzie chcieli go zlinczować

We wtorek sąd przesłuchał mieszkankę Gołdapi - jednego z dwóch dodatkowych świadków, o których w postępowaniu odwoławczym wnioskuje obrońca. Mówiła ona, że sprawa tego podpalenia była w mieście bardzo głośna. Zeznała, że widziała poszkodowaną niedługo potem, jak doszło do podpalenia, ale nie widziała u niej poważniejszych obrażeń. Kobieta mówiła też, że wiele osób w Gołdapi wie, kto rzeczywiście dokonał podpalenia i że nie jest to oskarżony. Twierdziła, że ludzie nie chcą zeznawać z obawy przed zemstą.

Spalone zwłoki mężczyzny na balkonie. Tragiczny pożar na warszawskim Bródnie

Zeznająca w sądzie kobieta stwierdziła, że poszkodowana sama oblała się substancją, bo ktoś wytrącił jej butelkę z ręki. Wymieniony przez nią z nazwiska mężczyzna miał rzucić zapałkę lub zapalniczkę. Sąd apelacyjny chce w tej sprawie przesłuchać jeszcze jednego świadka. Ma stawić się w sądzie pod koniec października.

Sonda
Musiałeś/-aś się kiedyś ewakuować z powodu pożaru?

Jak rodzi się ZŁO? Kiedy ludzie stają się bestiami?

Włącz NOWY SEZON podcastu ZŁO i poznaj historię najsłynniejszych zbrodniarzy świata.

Listen to "Charles Manson - seryjny morderca, który sam nigdy nie zabił. [ZŁO-Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają