policja

i

Autor: Pixabay Karygodne zachowanie 60-latki! Szarpała policjanta za mundur i go opluwała!

Groźby, nękanie i niszczenie mienia. 44-latek z Olecka aresztowany

2020-04-30 9:15

Sześciu pokrzywdzonych, siedem zarzutów i trzy miesiące aresztu. To dotychczasowy bilans śledztwa, w którym oleccy policjanci zatrzymali 44-latka podejrzanego o nękanie, groźby oraz niszczenie mienia.

Od kilku miesięcy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olecku prowadzili postępowanie dotyczące nękania mieszkanki miasta przez byłego partnera. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej mężczyzna m.in. nachodził ją w miejscu zamieszkania, obserwował, kontrolował oraz groził pozbawieniem życia.

Naruszał on również zakaz zbliżania się do kobiety, orzeczony w innym postępowaniu. Wszczynał awantury w szkole, gdzie uczęszczało jego dziecko. Ponadto 44-latek groził i niszczył mienie innych osób, które według niego miały być znajomymi kobiety.

W miniony piątek (24 kwietnia) po kolejnej interwenci Tomasz A. został zatrzymany. Z uwagi na zebrany materiał dowodowy oleccy policjanci przedstawili mężczyźnie szereg zarzutów o czyny zniszczenia mienia oraz groźby karalne, po czym przekazali sprawę prokuratorowi, który wszczął śledztwo i dodatkowo przedstawił podejrzanemu zarzut nękania.

W sobotę (25 kwietnia) Sąd Rejonowy w Olecku, na wniosek prokuratora, zdecydował o zastosowaniu wobec 44-latka tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jak wynika z ustaleń śledczych sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że są w niej jeszcze inni, nieustaleni dotychczas pokrzywdzeni. Prokurator prowadzący śledztwo apeluje do osób pokrzywdzonych przez Tomasza A., aby zgłosili się do komendy lub prokuratury.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

Poszukania Kacperka: pijany ojciec nie interesował się chłopcem