GROŹNY WIRUS na Warmii i Mazurach! Tysiące zwierząt do utylizacji!

2020-01-27 12:20 SCH
Ptasia grypa na Warmii i Mazurach
Autor: Pixabay W miejscowości Rąbity (powiat iławski) zlokalizowano ogniska ptasiej grypy.

Niebezpieczny wirus w woj. warmińsko-mazurskim! W miejscowości Rąbity (powiat iławski) na fermie zlokalizowano ogniska ptasiej grypy. Zutylizowane zostanie ponad 23 tys. sztuk drobiu.

Ptasia grypa na Warmii i Mazurach! Jak informuje Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Iławie, w miejscowości Rąbity (gmina Zalewo, powiat iławski) na tamtejszej fermie drobiu zlokalizowano ognisko niebezpiecznej choroby.

Zarażone są indyki. – W Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Iławie otrzymano potwierdzenie wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI, podtypu H5N8 u drobiu – powiedziała dla "Radia Olsztyn" Anna Skamarska z inspektoratu. – Ognisko zostało wyznaczone w gospodarstwie na fermie drobiu, w którym utrzymuje się ponad dwadzieścia trzy tysiące indyków w wieku czternastu tygodni.

Inspektorat uspokaja, że ferma jest objęta kontrolą specjalistów. Trwają działania mające na celu likwidację ogniska ptasiej grypy. Inspekcja wyznacza obszary zagrożone chorobą, aby uniknąć przeniesienia wirusa na sąsiednie powiaty.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE