Burza

i

Autor: Pixabay W piątek (1 lipca) IMGW ostrzega przed burzami i upałami na Warmii i Mazurach.

IMGW ostrzega Warmię i Mazury. Alerty meteo przed upałem i burzami. Gdzie jest najgorzej? [01.07.2022]

Prognoza pogody dla Warmii i Mazur. Piątek (1 lipca) będzie kolejnym dniem z niebezpieczną pogodą. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega woj. warmińsko-mazurskiego przed upałami i burzami z gradem. Dla niektórych powiatów w regionie obowiązują obydwa alerty meteo. Gdzie jest najgorzej? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Przed nami kolejny dzień z upałami i burzami na Warmii i Mazurach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dwa pomarańczowe alerty meteo drugiego stopnia w naszym województwie - przed upałami oraz burzami z gradem. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C - czytamy w komunikacie IMGW. Alertem o upałach objęte są wszystkie powiaty w woj. warmińsko-mazurskim oprócz powiatów elbląskiego i braniewskiego. Tam natomiast obowiązuje ostrzeżenie II stopnia IMGW przed burzami z gradem. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 45 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad - informuje IMGW. Podobna sytuacja może wystąpić w powiatach:

  • olsztyńskim i Olsztynie,
  • ostródzkim,
  • lidzbarskim,
  • bartoszyckim,
  • szczycieńskim,
  • nidzickim,
  • iławskim,
  • nowomiejskim.

Burze z gradem nie powinny występować we wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego. Burzowo na Warmii i Mazurach było także w czwartek (30 czerwca). Z powodu nawałnic m.in. musiało ewakuować się kilka obozów harcerskich.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tropikalne upały, do tego burze i wichury nawet 130 km/h, a to nie wszystko! Synoptycy ostrzegają [Prognoza IMGW na 1.07.2022]

Sonda
Czy boisz się burzy?
Jan Tomaszewski o sytuacji z Czesławem Michniewiczem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE