Olsztyn. Jechał bez powietrza w kole, ale sam wydmuchał ponad 2 promile

i

Autor: KMP Olsztyn Jechał bez powietrza w kole, ale sam "wydmuchał" ponad 2 promile. Zdarzenie miało miejsce przy al. Sikorskiego w Olsztynie.

Był tak pijany, że wypadł z fotela!

Jechał bez powietrza w kole, ale sam "wydmuchał" ponad 2 promile

2022-10-05 9:53

Policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który na al. Sikorskiego w Olsztynie jechał bez powietrza w kole. Co gorsza, 24-latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wkrótce może grozić mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Był tak pijany, że aż wypadł z auta. Jechał bez powietrza w kole

W sobotę (1 października) po godzinie 6:00 uwagę policjantów ruchu drogowego przykuł kierowca osobowego renault, który jechał al. Sikorskiego w Olsztynie bez powietrza w kole. Policjanci zatrzymali auto do kontroli drogowej, aby sprawdzić, co dokładnie się stało. - Jeden z mundurowych zauważył, że kierowca zaczął się denerwować, a jego spowolnione ruchy wskazywały, że może on znajdować się pod działaniem środków odurzających lub alkoholu - mówi Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.  Policjanci wyczuli silny zapach alkoholu. Po otwarciu drzwi, kierowca dosłownie wypadł na zewnątrz auta. Nie było więc wątpliwości, że jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało obecność w organizmie 24-latka ponad 2 promile alkoholu.

Policja przypomina, że jeżeli kiedykolwiek zauważymy na drodze dziwnie zachowującego się kierowcę i mamy podejrzenie, że jest on pijany lub pod wpływem narkotyków, należy niezwłocznie zawiadomić policję i zadzwonić pod numer alarmowy 112. 24-latek już pożegnał się ze swoim prawem jazdy i wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Konsekwencją jazdy po alkoholu będzie utrata prawa jazdy, wysoka kara grzywny lub nawet kara 2 lat pozbawienia wolności.

Wideo ze zdarzenia przy al. Sikorskiego w Olsztynie znajduje się poniżej.

Olsztyn. Jechał główną ulicą bez powietrza w kole
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają