Jechał po pijaku, bez prawka i ZABIŁ! Jedna osoba nie żyje w wypadku pod Olsztynem

2019-11-14 10:07 SCH
Policja
Autor: zdj. ilustr., Krzysztof Radzki CrissArt Photography

Tragiczny wypadek pod Olsztynem. Zginął 37-letni pasażer BMW. Samochodem jechał 22-latek z Dobrego Miasta, który był pijany. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Do wypadku doszło w czwartek ok. godz. 1:30 na drodze wojewódzkiej 593 między miejscowościami Radostowo a Orzechowo.

Jak mówi nam sierżant Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, do wypadku doszło w czwartek ok. godz. 1:30 na drodze wojewódzkiej 593 między miejscowościami Radostowo a Orzechowo.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 22-latek z Dobrego Miasta kierując osobowym bmw na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, który kilkakrotnie obróciło wokół własnej osi, a następnie uderzyło w drzewo - relacjonuje Jurkun. - Niestety, siedzący z tyłu 37-letni pasażer zmarł, mimo pomocy udzielonej mu na miejscu zdarzenia przez służby ratownicze.

Kierowca wraz z drugim z drugim z pasażerów zostali przewiezieni do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 22-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nigdy nie posiadał on uprawnień do prowadzenia pojazdów. Policjanci pod nadzorem prokuratura wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku.