Zaskakująca decyzja sądu

Kamil zmaskrował matkę, ale nie trafi za kratki. Finał sprawy brutalnej zbrodni w Kętrzynie

2022-11-25 14:52

Sąd Okręgowy w Olsztynie umorzył postępowanie karne wobec Kamila K. podejrzanego o zabójstwo matki i znieważenie jej zwłok. Sąd podjął taką decyzję z uwagi na niepoczytalność mężczyzny. Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło na początku 2022 r. w jednym z mieszkań w Kętrzynie (woj. warmińsko-mazurskie).

Brutalna zbrodnia w Kętrzynie. Syn nie trafi do więzienia na zabójstwo matki

Kamil K. dokonał wówczas zabójstwa swojej matki – Anny K., zadając jej kilkadziesiąt ciosów twardym narzędziem oraz nożem w głowę i inne części ciała. Kamil K. miał także znieważyć zwłoki matki. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie po przeprowadzeniu śledztwa przesłał do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o umorzenie postępowania karnego przeciwko Kamilowi K. z uwagi na jego niepoczytalność w czasie zdarzenia. Jednocześnie prokurator wniósł o zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego.

Rozprawa z wniosku prokuratora o umorzenie postępowania przeciwko Kamilowi K. odbyła się w czwartek (24 listopada) przed Sądem Okręgowym w Olsztynie i z mocy prawa toczyła się z wyłączeniem jawności. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał wniosek prokuratora za w pełni zasadny i jeszcze w tym samym dniu wydał postanowienie o umorzeniu postępowania wobec Kamila K. - Sąd ustalił, że Kamil K. w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów miał zniesioną zdolność do rozpoznania znaczenia tych czynów oraz do pokierowania swoim postępowaniem. Sąd orzekł środek zabezpieczający w postaci umieszczenia Kamila K. w zakładzie zamkniętym lecznictwa psychiatrycznego - mówi sędzia Adam Barczak z Sądu Okręgowego w Olsztynie.

CZYTAJ TEŻ: Zbrodnia w Kętrzynie. Demony kazały Kamilowi wymordować rodzinę

Przerażająca zbrodnia w Kętrzynie. Zobacz zdjęcia

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Gen. Tomasz Drewniak: "Nawet przy sukcesach Ukrainy na froncie przyjdzie taki dzień, gdy trzeba będzie usiąść z Rosją do stołu" [Express Biedrzyckiej