Kętrzyn. Tragiczny finał strażackich ćwiczeń. Były komendant miał podżegać pracowników do kłamstwa

i

Autor: Shutterstock Kętrzyn. Tragiczny finał strażackich ćwiczeń. Były komendant miał podżegać pracowników do kłamstwa

Kętrzyn. Tragiczny finał strażackich ćwiczeń. Były komendant miał podżegać pracowników do kłamstwa

2022-06-02 8:23

Przed Sądem Rejonowym w Kętrzynie rozpoczął się proces Szymona S. oskarżonego o przekroczenie uprawnień i podżeganie do składania fałszywych zeznań w związku z tragicznym wypadkiem podczas ćwiczeń na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ketrzynie. Do zdarzenia doszło w 2018 roku. Jeden ze strażaków zmarł.

Prokuratura Rejonowa w Giżycku 23 lutego 2022 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Kętrzynie akt oskarżenia przeciwko Szymonowi S. o przekroczenie uprawnień i podżeganie do składania fałszywych zeznań w związku z tragicznym wypadkiem podczas ćwiczeń na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ketrzynie.

Sprawa dotyczy zdarzenia z czerwca 2018 roku. Na terenie kętrzyńskiej komendy poważne obrażenia odniósł strażak Maciej C. Mężczyzna zmarł 14 lipca 2018 r. Według ustaleń prokuratora, Szymon S. jako Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie, miał podżegać pięciu innych, bezpośrednio mu podległych strażaków do składania fałszywych zeznań, co do rzeczywistego przebiegu wypadku i jego przyczyn. Zdaniem prokuratora, oskarżony miał polecać im trzymanie się jednej ustalonej wersji zdarzeń zatajającej fakt, że w trakcie przeprowadzanego szkolenia oddawano skoki z wysokości na skokochron. W wyniku takich działań oskarżonego, 18 czerwca 2018 r. strażacy mieli złożyć fałszywe zeznania podczas przesłuchania w komendzie kętrzyńskiej policji.

Proces w tej sprawie rozpoczął się 31 maja 2022 r. przed Sądem Rejonowym w Kętrzynie. Szymon S. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na 26 lipca 2022 r. na godz. 9.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szczepkowo. Tragiczna śmierć 16-latki. Kierowca peugeota jechał za szybko

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Okradli strażaków, którzy zbierają pieniądze na nowy wóz strażacki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE