Kierowca autobusu do strajkujących kobiet: "Droga jest dla aut, a nie dla takich KRÓW"

2020-12-27 11:25 ago
Strajk kobiet w Warszawie
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Kierowca autobusu do strajkujących kobiet: "Droga jest dla aut, a nie dla takich KRÓW" - zdjęcie ilustracyjne

To się nie mieści w głowie! Kierowca miejskiego autobusu w Olsztynie napisał komentarz, którzy wstrząsnął mieszkańcami miasta. W mediach społecznościowych otwarcie pisał... o rozjeżdżaniu kobiet, biorących udział w strajku. Odpowiedź pracodawcy zaskoczyła! Szczegóły na se.pl!

O zdarzeniu jako pierwsza napisała Gazeta Wyborcza. To do olsztyńskiego oddziału gazety zgłosiła się jedna z uczestniczek protestu. Kobieta opowiedziała, jak kierowca autobusu miejskiego z prywatnej firmy, wyraził na portalu społecznościowym swoje niezadowolenie z powodu akcji.

Jak czytamy na "Wyborczej", pod relacjami z protestów pisał: „idzcie do sądów załóżcie sprawy jak was rozjadę, droga jest dla aut a nie dla takich krów”; „nieudany płód to idzie ulicami Olsztyna”; „ulica jest dla aut a pojazd ma prawo przejechać, skoro nie rozumiecie będzie rozjeżdżanie”. Zapowiadał także: „czekam na tą pseudo demonstrację na kortowie, rozjade każdą pokolei” (pisownia oryginalna).

ZOBACZ: Olsztyn: Ciało w śmietniku przy ul. Gałczyńskiego! Niedawno spłonął tam mężczyzna!

Dziennikarze gazety zapytali o stanowisko pracodawcy mężczyzny. Odpowiedź przedsiębiorcy była raczej zdawkowa. – Tego typu wypowiedzi są niepotrzebne i negatywne dlatego w żaden sposób nie popieramy zaistniałego zdarzenia – napisał przełożony kierowcy.

Jak dowiedziała się "Wyborcza", kierowca nie poniósł żadnych konsekwencji, ponieważ, jak zapewniał jego przełożony, „nie było ku temu podstawy prawnej”.

Dodaje, że skarga w sprawie internetowych komentarzy była pierwszą, jaka wpłynęła na tego kierowcę.

CZYTAJ TAKŻE: "Ogon" SPŁONĄŁ pod sklepem! Kim była ofiara samospalenia z Olsztyna?

Nowe radiowozy. 21 pojazdów za ponad 2 mln złotych