Kobieta w ciąży trafiła do szpitala po dopalaczach. Matkę uratowano, dziecko zmarło

i

Autor: pixabay.com

Tragedia w Olsztynie

Kobieta w ciąży trafiła do szpitala po dopalaczach. Matkę uratowano, dziecko zmarło

2022-09-20 18:40

Tragedia w Olsztynie. Do szpitala trafiła kobieta w zaawansowanej ciąży, będąca pod wpływem tzw. dopalaczy. Lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie, by ratować dziecko. Niestety, noworodek mimo wysiłków medyków zmarł. Kobieta przeżyła tylko dzięki udzielonej w szpitalu pomocy.

W poniedziałek (12 września) do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie trafiła pacjentka w zaawansowanej ciąży, będąca pod wpływem substancji psychoaktywnych - tzw. dopalaczy. W chwili dotarcia do placówki kobieta znajdowała się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Poważnie zagrożone było też życie jej dziecka.

- W celu uratowania płodu przeprowadzono natychmiastowy poród metodą cesarskiego cięcia - poinformował rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, Przemysław Prais. - Noworodek nie wykazywał oznak życia. Po przeprowadzeniu akcji reanimacyjnej dziecko żyło jeszcze przez dobę. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się go jednak utrzymać przy życiu.

Kobieta przeżyła tylko dzięki pomocy udzielonej w Oddziale Klinicznym Anestezjologii i Intensywnej Terapii. O całym zdarzeniu szpital poinformował policję.

Olsztyn. Podpalili jeden z lokali na Starym Mieście
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany