Noworodek

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Lekarze nie uratowali dziecka

Kobieta w ciąży zażyła dopalacze. Dziecko zmarło w szpitalu. Prokuratura zawiesza śledztwo

2022-12-28 11:30

Prokuratura Rejonowa Olsztyn Południe zawiesiła postępowanie w sprawie śmierci noworodka, którego matka była pod wpływem dopalaczy. Jak informuje, śledczy czekają na opinię biegłych, a mogą ją uzyskać najszybciej za pół roku.

Olsztyn. Kobieta w ciąży zażyła dopalacze. 22-latka trafiła do szpitala, dziecko zmarło

Przypomnijmy, że chodzi o sytuację w września 2022 r. Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie trafiła 22-letnia pacjentka w zaawansowanej ciąży, będąca pod wpływem substancji psychoaktywnych, tzw. dopalaczy. Lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie, aby ratować dziecko. Noworodek nie wykazywał oznak życia. Po przeprowadzeniu akcji reanimacyjnej dziecko żyło jeszcze przez dobę. Mimo wysiłków lekarzy, nie udało się go jednak utrzymać przy życiu. To było trzecie dziecko 22-latki. Trwa postępowanie dotyczące ograniczenia praw rodzicielskich kobiety wobec dwojga dzieci. W śledztwie dotyczącym śmierci noworodka matka była przesłuchana w charakterze świadka.

Prokuratura zawiesza śledztwo

Jak poinformował PAP p.o. rzecznika Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski, 19 grudnia zawieszone zostało postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn Południe dotyczące zgonu noworodka, którego matka trafiła do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie będąc pod wpływem substancji odurzających. Jak powiedział prok. Brodowski, "powodem jest długotrwała przeszkoda uniemożliwiająca jego kontynuowanie". - Chodzi o oczekiwanie na opinie biegłych z Zakładu Patomorfologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wyniki sekcji zwłok wskazały, że wysoce prawdopodobną przyczyną śmierci było ostre okołoporodowe niedotlenienie, z kolei przyczyną niedotlenienia były zmiany w łożysku - poinformował Brodowski i dodał, że "obecnie prokurator czeka na opinię dot. badań fizykochemicznych łożyska, a te biegli zapowiedzieli nie wcześniej niż za 6 miesięcy".

Sonda
Czy brałeś kiedykolwiek jakieś dopalacze?
Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla prezydenta Andrzeja Dudy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają