Noworodek

i

Autor: Pixabay Noworodek zmarł w olsztyńskim szpitalu. Jego matka zażyła dopalacze. Zdj. ilustracyjne.

Niewyobrażalna tragedia

Kobieta w ciąży zażyła dopalacze, dziecko zmarło! Prokuratura wszczęła śledztwo

2022-09-21 12:29

Olsztyńska prokuratura wszczęła dochodzenie ws. narażenia noworodka "na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia pomimo obowiązku opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo". Chodzi o śmierć dziecka, którego matka trafiła do szpitala wojewódzkie w Olsztynie po zażyciu dopalaczy.

Nieprzytomna kobieta w ciąży trafiła do szpitala. Dziecko zmarło

Postępowanie zostało wszczęte po zawiadomieniu od pracowników szpitala wojewódzkiego w Olsztynie. Przypomnijmy, że 12 września na oddział ginekologiczno–położniczy została przetransportowana nieprzytomna kobieta w zaawansowanej ciąży. Lekarze zdecydowali o cesarskim cięciu. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski poinformował PAP, że dziecko urodziło się w zamartwicy, lekarzom udało się je utrzymywać przy życiu zaledwie przez kilka godzin. W związku z tym, że lekarze stwierdzili u matki zatrucie dopalaczami zawiadomili policję i prokuraturę.

Prokurator Brodowski poinformował, że Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Południe w Olsztynie "wszczęła dochodzenie w sprawie narażenia (...) przez ustaloną osobę dziecka płci męskiej urodzonego w dniu 12 września 2022 r. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia pomimo obowiązku opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo".

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wjechał w 13-latka kręcąc "bączki". Pirat drogowy groził dziecku!

Rozprawa matki i teściowej, które doprowadziły do śmierci noworodka

Matka nadal wymaga opieki lekarzy

- Pacjentka została zakwalifikowana do zakończenia ciąży cięciem cesarskim. W wyniku zabiegu wydobyto płód płci męskiej, bez oznak życia, w stanie zamartwicy urodzeniowej. Mimo podjętych intensywnych zabiegów medycznych noworodek zmarł. W trakcie badań kobiety w jej organizmie stwierdzono obecność substancji psychoaktywnych - poinformował prokurator Brodowski i dodał, że w Zakładzie Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Gdańsku przeprowadzono już sekcję zwłok zmarłego dziecka. Prokurator poinformował, że "matka dziecka nadal wymaga opieki medycznej".

Rzecznik prasowy olsztyńskiego szpitala Przemysław Prais informował, że pacjentka była zatruta dopalaczami i dodawał, że kobieta przeżyła tylko dzięki pomocy udzielonej w Oddziale Klinicznym Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że pacjentka ma 22 lata i dwoje innych dzieci. Na razie nie zdecydowano o odebraniu jej opieki nad tymi dziećmi.

CZYTAJ TEŻ: Pijany ojciec miał opiekować się 7-latkiem. To, co zastali policjanci było jeszcze gorsze!

Sonda
Czy brałeś kiedykolwiek jakieś dopalacze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają