Kobieta ze śladami duszenia znaleziona w szambie! Nieopodal ciało męża. Rodzinna tragedia pod Bartoszycami

i

Autor: SHUTTERSTOCK Prokuratura wyjaśnia, co wydarzyło się we wsi Spytajny pod Bartoszycami, gdzie znaleziono ciało kobiety ze śladami duszenia i jej męża, zdj, ilustracjne

Okrutna zbrodnia

Kobieta ze śladami duszenia znaleziona w szambie! Nieopodal ciało męża. Rodzinna tragedia pod Bartoszycami

2022-12-12 13:37

Prokuratura wyjaśnia, co wydarzyło się we wsi Spytajny pod Bartoszycami, gdzie znaleziono ciało kobiety ze śladami duszenia i jej męża. Na policję zadzwoniła zaniepokojona córka, po którą jej matka miała wyjechać na dworzec. Na miejsce udał się patrol mundurowych, który odnalazł zwłoki zaginionej w szambie. W pobliżu znajdowało się też ciało jej męża.

Uduszona kobieta znaleziona w szambie pod Bartoszycami. Jej mąż też nie żyje

Mieszkanka wsi Spytajny pod Bartoszycami została uduszona, być może przez swojego męża - to wstępne ustalenia prokuratury po makabrycznym odkryciu z piątku, 9 grudnia. W szambie na prywatnej posesji znaleziono ciało kobiety, a nieopodal znajdowały się zwłoki mężczyzny. 52-latka miała wyjechać po swoją córkę na dworzec, a gdy się nie pojawiła, ta wezwała policję. Mundurowi udali się pod wskazany adres, gdzie ujawnili prawdę. W sobotę, 10 grudnia, odbyła się sekcja zwłok obydwojga, która wykazała ewidentnie, że do śmierci kobiety przyczyniły się osoby trzecie, a do zgonu doszło prawdopodobnie w wyniku uduszenia. Badanie wskazuje, że jej 58-letni mąż miał natomiast popełnić samobójstwo.

- Kobieta i jej mąż nie mieszkali razem, ale 52-latkę znaleziono na posesji mężczyzny. W tej rodzinie dochodziło wcześniej do przemocy domowej, była ona również objęta procedurą Niebieskiej Karty - mówi Daniel Brodowski, pełniący obowiązki rzecznika Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Według jednej z hipotez przyjętych przez prokuraturę 58-latek zabił kobietę, a później odebrał sobie życie.

Sonda
Czy samóbójstwa w Polsce to temat tabu?
Zadźgał żonę i popełnił samobójstwo nad zalewem. Tu znaleziono ciało mordercy

Po czym poznać, że obok nas dochodzi do przemocy domowej?

Posłuchaj rozmowy z policyjnym ekspertem i dowiedz się, jak reagować!

Listen to "Za zamkniętymi drzwiami. Dlaczego przemoc domowa to wciąż duży problem?" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają