Tramwaj Olsztyn

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Tramwaj linii numer 2 w Olsztynie. Zdj. ilustracyjne.

Kolejna podwyżka w Olsztynie. W górę ceny biletów okresowych

2022-05-25 14:13

Kolejna podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej w Olsztynie. W górę pójdą ceny biletów okresowych. W środę (25 maja) olsztyńscy radni zdecydowali o zmianie cen biletów dobowych, trzydniowych oraz miesięcznych. Podwyżki wejdą w życie od 1 lipca.

Podwyżki cen biletów w Olsztynie tłumaczone są m.in. rosnącymi cenami paliw. - Prognozowane koszty paliwa w tym roku w stosunku do roku poprzedniego wzrosną o 4,5 miliona złotych, a koszty energii elektrycznej odpowiednio o 500 tysięcy złotych - wyjaśnia Jerzy Roman, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie. - W sumie przekłada się to na wzrost o pięć milionów złotych, bez uwzględniania wpływu inflacji na inne koszta.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zaproponował podwyższenie cen biletów okresowych w Olsztynie. Normalny bilet 24-godzinny będzie kosztować 15 złotych (wzrost o 3 zł), 3-dobowy - 30 złotych (wzrost o 4 zł). Natomiast nowy koszt biletu miesięcznego lub 30-dniowego to 100 złotych (więcej o 20 zł). Przypomnijmy, że od 1 kwietnia olsztynianie płacą więcej za bilety normalne czy ulgowe.

Urząd Miasta Olsztyna zauważa, że nowa cena biletu miesięcznego będzie podobna do tej w Rzeszowie czy Kielcach, zaś niższa od podobnych biletów w Zielonej Górze (130 zł), Bydgoszczy (148), Toruniu (126) czy Płocku (122). Mówi Marcin Szwarc, dyrektor ZDZiT w Olsztynie:

Zaproponowana taryfa nie odbiega od cen w porównywalnych do Olsztyna miastach. Przypomnijmy, że imienne bilety miesięczne czy 30-dniowe od 2017 roku kosztowały 80 złotych. Wówczas cena została obniżona z 88 złotych, a jeszcze wcześniej, czyli przed końcem 2015 roku, sieciowy bilet kosztował 110 złotych.

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Express Biedrzyckiej - gen. Tomasz Drewniak: Czas zaczyna działać na korzyść Rosji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE