Kortowiada 2022 coraz bliżej. Przypominamy program juwenaliów UWM

2022-05-30 9:23
Kortowiada
Autor: Tomasz Dyziek Szostak Kortowiada w Olsztynie.

Do tegorocznej edycji Kortowiady zostało zaledwie kilka dni. Kortowiada 2022 w Olsztynie odbędzie się w dniach 1-4 czerwca. Znamy już listę wszystkich gwiazd, które zaśpiewają na juwenaliach UWM. Wiemy też o rozkładzie koncertów na scenie głównej i wydarzeniach towarzyszących.

Najważniejszą atrakcję 61. edycji Kortowiady będą koncerty. Na olsztyńskich juwenaliach zagra 15 gwiazd. W czwartek (2 czerwca) w Kortowie wystąpią: Baranovski, Happysad, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa. Dzień później (3 czerwca) na scenie pojawią się: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. W sobotę (4 czerwca), ostatniego dnia Kortowiady 2022, wystąpią Vito Bambino, Guzior, Mery Spolsky, PRO8L3M i Tymek.

Pobawić się przy ulubionych dźwiękach będzie można nie tylko na plaży kortowskiej. Namiot Silent Party to propozycja dla tych, którzy lubią tzw. ciche imprezy. Każdego dnia grać będą inni DJ-e. Za konsolą staną: DJ Killer, DJ Adys, DJ C. Why.C, DJ Hajdi, DJ Sopran, DJ Omen, DJ Mario, DJ Yourant, DJ Cezar, DJ Danny-D, DJ Jack Grand oraz DJ Insane.

Kortowiada 2022. Gwiazdy muzyki zagrają w Olsztynie. Zobacz zdjęcia

Kortowiada 2022. Koncerty i... szybkie randki

Muzycznych atrakcji nie zabraknie także na Scenie Studenckiej przy Centrum Konferencyjnym UWM. Po pierwsze, w czwartek, piątek i sobotę odbywać się tam będą finały Ajdola. Zwycięzcy każdego z finału zaprezentują się kilka godzin po werdykcie na głównej scenie Kortowiady. To ogromna nobilitacja. Żeby dać sobie szansę na spełnienie marzeń, trzeba jednak zacząć od eliminacji, a te już 18 i 25 maja w klubach w Kortowie. Po drugie, w czasie Kortowiady na Scenie Studenckiej zaplanowano Energetyczne Granie. Szczegóły tego wydarzenia organizatorzy ujawnią już wkrótce.

Kortowiada 2022 - zgodnie z tradycją - rozpocznie się 2 czerwca w Olsztynie od parady studentów. Podczas juwenaliów UWM studenci będą mieli możliwość brać udział m.in. w wydarzeniach sportowych (Kortowski Bieg o Złotego Dzika, Sport Camp Kortostrong, VII Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach). Duch rywalizacji ujawni się na pewno nie tylko podczas wydarzeń sportowych, ale i tych organizowanych z myślą o wydziałach (1 z 16 - Bój Wydziałów) czy akademikach (Ekodemik, czyli Las nie Vegas).

Nieoczywistą propozycję przygotowali z kolei studenci UWM z myślą o tych, którzy szukają swojej drugiej połówki. W czwartek (2 czerwca) odbędzie się wydarzenie Speed Dating.

Sonda
Czy wybierasz się na Kortowiadę 2022?
Kortowiada 2021. Enej na scenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE