Sokół

i

Autor: Materiały prasowe artysty Sokół zagra podczas Kortowiady 3 czerwca.

Czy to największa gwiazda Kortowiady 2022? Legendarny raper zagra w Olsztynie

2022-03-23 8:08

Tego rapera znają nawet ci, którzy nie słuchają polskiego rapu. Kolejną, a być może największą gwiazdą, Kortowiady 2022 będzie Sokół. Raper na początku czerwca będzie mieć swój koncert w Olsztynie. Fani hip-hopu powinni być zadowoleni, ponieważ do składu 61. edycji Kortowiady dołączył jeden z najbardziej docenianych twórców. Sokół zagra na plaży w kampusie akademickim UWM 3 czerwca.

Coraz mniej niewiadomych przed czerwcową Kortowiadą. Kolejną, być może największą gwiazdą juwenaliów UWM będzie Wojtek Sokół, który przez ponad 20 lat swojej artystycznej działalności zapracował sobie na status jednego z najważniejszych polskich raperów. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych współpracował z formacjami TPWC, ZIP Skład i WWO. Produkcje składów współtworzonych wtedy przez Sokoła należą dziś do kanonu polskiego hip-hopu.

Koncert Sokoła odbędzie się w piątek 3 czerwca w Olsztynie. W czasie olsztyńskich juwenaliów wysłuchamy m.in. utworów z płyty „Nic”. To drugi solowy album Sokoła, który ukazał się pod koniec 2021 roku. Sokół jest jedną z 15 gwiazd, które wystąpią na głównej scenie tegorocznych juwenaliów w Olsztynie. Podczas 61. edycji Kortowiady zagrają także:

Nazwy kapel i nazwiska kolejnych artystów, którzy dołączą do składu olsztyńskiego festiwalu studenckiego, będziemy poznawać w każdy wtorek w samo południe.

Kortowiada 2022 w Olsztynie. Co oprócz koncertów?

Z okazji pierwszego dnia wiosny wprowadzono kilka ważnych zmian w cenniku biletów. W odpowiedzi na liczne prośby osób zainteresowanych udziałem w Kortowiadzie, do sprzedaży wprowadzone zostały bilety jednodniowe. Specjalna pula wejściówek w niższych cenach czeka z kolei na studentów innych uczelni. Przypomnijmy, że ulgowe bilety mogą kupować studenci i pracownicy UWM.

Kortowiada 2022 rozpocznie się 1 czerwca i potrwa cztery dni. Scena główna będzie działać od czwartku do soboty. Poza koncertami organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń towarzyszących. Począwszy od tradycyjnej parady studentów rozpoczynającej juwenalia, przez wydarzenia sportowe i artystyczne, aż do tych o charakterze rozrywkowym i tanecznym, czyli np. Silent Party.

Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany w tym zakresie przez Radę Uczelnianą Samorządu Studentów) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.

Sonda
Czy wybierasz się na Kortowiadę 2022?
Kortowiada 2021. Enej na scenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE