Kortowiada 2022. Znamy pierwszą gwiazdę, która wystąpi w Olsztynie

2022-01-15 14:50
Kortowiada 2021
Autor: Andrzej Brzozowski

Kaśka Sochacka wystąpi na głównej scenie podczas Kortowiady 2022. Wokalistka zagra swój koncert na kortowskiej plaży w Olsztynie 3 czerwca. Sochacka to pierwsza, ogłoszona gwiazdą tegorocznych juwenaliów UWM.

Znamy pierwszą gwiazdę, która zagra podczas Kortowiady 2022 w Olsztynie. Koncert Kaśki Sochackiej podczas Kortowiady będzie gratką dla fanów wyrafinowanego popu, miejskiego folku i muzyki alternatywnej. Kaśka Sochacka dała się poznać singlem „Wiśnia" z debiutanckiej EP-ki o tym samym tytule, która ukazała się nakładem Jazzboy Records. Słuchacze radiowi docenili talent Sochackiej, ponieważ utwór znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów Trójki. Pierwszy „pełnoprawny” album artystki, zatytułowany „Ciche dni”, ukazał się 26 marca 2021. Osiem miesięcy później, artystka była gotowa zaprezentować światu kolejną płytę: „Ministory”.

Organizatorzy studenckich juwenaliów UWM przypominają, 61. edycja Kortowiady odbędzie się w dniach 1-4 czerwca na plaży kortowskiej. Koncerty na scenie głównej odbywać się będą przez trzy dni (czwartek-sobota), z udziałem 15 artystów. Olsztyńskie juwenalia to także cztery dni z Silent Party i całą gamą wydarzeń towarzyszących. Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany w tym zakresie przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM. Bilety będą dostępne w sprzedaży od 22 lutego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Murem za polskim mundurem". Działacze PiS chcą baneru w teatrze

Sonda
Czy wybierasz się na Kortowiadę 2022?
Natalia Lesz powraca po latach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE