Kortowiada 2022 w Olsztynie. Happysad wśród gwiazd juwenaliów UWM

2022-01-25 14:50
Kortowiada 2019 - fotorelacja
Autor: Konrad Welenc

Lista gwiazd, które zagrają podczas Kortowiady 2022 w Olsztynie rośnie. Do Kaśki Sochackiej i Baranovskiego dołącza zespół Happysad, który wystąpi 2 czerwca na scenie głównej 61. edycji olsztyńskich juwenaliów UWM.

Happysad to kolejni artyści, którzy wystąpią podczas planowanej na czerwiec Kortowiady 2022. Wcześniej organizatorzy olsztyńskich juwenaliów ogłosili występy Kaśki Sochackiej i Baranovskiego. Happysad to niemalże stali bywalcy Kortiwady. Za zespołem stoi ponad 20 lat doświadczenia na scenie muzycznej. Jubileusz, który kapela obchodziła w minionym roku, został odpowiednio uczczony: ukazał się m.in. specjalny, okolicznościowy album oraz książka „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad”, której autorką jest Żaneta Gotowalska. Happysad, który swoje pierwsze kroki stawiał w Skarżysku-Kamiennej, dziś ma na koncie ponad 1200 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

Kortowiada 2022 w Olsztynie potrwa cztery dni, podczas których poza koncertami na scenie głównej odbywać się będą także inne wydarzenia, w tym m.in. Silent Party. Hasłem przewodnim Kortowiady 2022 jest „Green Camp”. Jak informują organizatorzy, "ma ono inspirować wszystkich uczestników juwenaliów do pochylenia się nad kwestiami związanymi z troską o środowisko naturalne i przypominać o potencjalne tkwiącym w kampusie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie".

Sprzedaż karnetów na studencki festiwal rozpocznie się 22 lutego. Kortowiada organizowana jest przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany w tym zakresie przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundację Samorządu Studentów UWM.

Sonda
Czy wybierasz się na Kortowiadę 2022?
Kortowiada 2021. Enej na scenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE