Baranovski zagrał koncert online

i

Autor: Anita Zalewska "Studencka kultura- spotkania z kulturą online" - Baranovski

Kortowiada 2022 ma już drugą gwiazdę. 2 czerwca w Olsztynie zagra "nadzieja polskiego popu"

2022-01-18 13:07

Znamy kolejną gwiazdę Kortowiady 2022 w Olsztynie. Organizatorzy juwenaliów UWM poinformowali, że 2 czerwca na scenie głównej Kortowiady wystąpi Baranovski. Kilka dni wcześniej dowiedzieliśmy się, że na olsztyńskich juwenaliach zagra też Kaśka Sochacka.

Baranovski kolejną gwiazdą Kortowiady 2022 w Olsztynie. Wokalista dołącza tym samym do Kaśki Sochackiej, o koncercie której organizatorzy juwenaliów UWM poinformowali w minionym tygodniu. Baranovski, która zagra na Kortowiadzie, dał się poznać kilka lat temu dzięki współpracy z grupą XXANAXX. Krytycy muzyczni obecnie widzą w nim nadzieję polskiego popu i mówią, że jest jednym z najbardziej „radiowych” artystów. Dowodem tego jest choćby piosenka „Lubię być z nią”, która dotarła do pierwszego miejsca oficjalnej listy airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju. Przeboje z dwóch płyt artysty („Zbiór” i „Baranovski 2”) wybrzmią w Kortowie już 2 czerwca.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ranking uczelni Perspektywy 2021. Najlepszy Uniwersytet Jagielloński. Spadek UWM w Olsztynie

Przypomnijmy, że tegoroczna Kortowiada odbędzie się w dniach 1-4 czerwca. Scena główna stanie na kortowskiej plaży, a koncerty będą odbywać się przez 3 dni. Informację o kolejnym artyście, który wystąpi podczas olsztyńskich juwenaliów, organizatorzy (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, reprezentowany przez Radę Uczelnianą Samorządu Studentów, oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM) przekażą 25 stycznia. Sprzedaż biletów na 61. edycję Kortowiady rozpocznie się 22 lutego. Karnety dla studentów UWM będą dostępne w niższych cenach.

Sonda
Czy wybierasz się na Kortowiadę 2022?
Kortowiada 2021. Enej na scenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE