Kortowiada 2019 - fotorelacja

i

Autor: Konrad Welenc

Znamy wszystkie gwiazdy Kortowiady 2022. Ostatnia niewiadoma wyjaśniona

2022-04-19 12:01

Na kilka tygodni przed początkiem Kortowiady 2022, znamy już nazwiska wszystkich gwiazd, które w dniach 1-4 czerwca zagrają na olsztyńskiej scenie. We wtorek (19 kwietnia) organizatorzy podali nazwisko ostatniej gwiazdy. Jest nim raper Guzior, który pojawi się przed kortowską publicznością w ostatni dzień juwenaliów UWM.

Organizatorzy Kortowiady 2022, która w tym roku odbędzie się w dniach 1-4 czerwca, stopniowo podgrzewali atmosferę przed 61. edycją olsztyńskich juwenaliów. Od kilkunastu tygodni podawali nazwisko jednej gwiazdy lub nazwę zespołu. Lista gwiazd poszerzała się, a wątpliwości znikały. W komunikatach pojawiały się zarówno młode gwiazdy (Mery Spolsky, Kwiat Jabłoni), jak i weterani sceny muzycznej w Polsce (Kayah, Zalewski czy Sokół). Ostatnią niewiadomą wyjaśniono we wtorek (19 kwietnia). Do gwiazd Kortowiady 2022 dołączył Guzior.

Guzior ostatnią gwiazdą Kortowiady 2022

Guzior, czyli Mateusz Bluza, mimo swojego młodego wieku ma już spore doświadczenie na scenie. Zadebiutował w 2012 roku nagraniem na YouTube. Pierwszy oficjalny krążek trafił do słuchaczy w 2017 roku. „Evil Twin” natychmiast zdobył sporą popularność, czego dowodem było pierwsze miejsce na liście sprzedaży. Obecnie Guzior ma na koncie trzy oficjalne krążki. Ostatni z nich, „Pleśń” ukazał się w 2020 roku. Powodzeniem cieszą się także single artysty na YouTube. „Falę” wyświetlano 75 milionów razy, a „Blueberry” – ponad 70 milionów.

Kortowiada 2022. 15 koncertów na początku czerwca w Olsztynie

Koncert Guziora podczas Kortowiady 2022 będzie mieć miejsce 4 czerwca, ostatniego dnia juwenaliów UWM. Oprócz rapera, na olsztyńskiej scenie tego dnia wystąpią: Mery Spolsky, Tymek, Vito Bambino oraz legenda polskiego hip-hopu, czyli PRO8L3M. Ponadto gwiazdami Kortowiady będą: Kwiat Jabłoni, Baranovski, Happysad, O.S.T.R., Łydka Grubasa (2 czerwca), Kaśka Sochacka, Enej, Zalewski, Kayah i Sokół (3 czerwca)

Poza koncertami zaplanowanych jest szereg wydarzeń towarzyszących: biegi, konkurs talentów i wiele innych. Nie zabraknie także tradycyjnej parady studentów i imprezy w słuchawkach. Namiot Silent Party będzie działał przez wszystkie cztery festiwalowe dni.

Bilety na juwenalia w Olsztynie można kupować za pośrednictwem serwisu internetowego. Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.

Sonda
Na który koncert Kortowiady z 4 czerwca czekasz najbardziej?
Kortowiada 2021. Enej na scenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE