Komunikacja miejska w Olsztynie. Nowa linia autobusowa i utrudnienia [ZDJĘCIA]

2020-05-19 12:54

Od poniedziałku (18 maja) Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie uruchomił nową linię autobusową nr 104. Ponadto na ulicach miasta trwają prace remontowe, co może utrudniać funkcjonowanie innych linii.

Nowa linia autobusowa w Olsztynie

Od 18 maja pasażerowie w Olsztynie mogą poruszać się linią autobusową numer 104. Linia kursuje z miejscowości Klebark Wielki, przez Klebark Mały do pętli Cementowa w Olsztynie, gdzie mieszkańcy z Klebarka mogą przesiąść się na linie miejskie w kierunku Dworca Głównego, Centrum, czy chociażby takich osiedli jak: Jaroty, Likusy, Redykajny, Podgrodzie, Brzeziny, Nagórki i Pojezierze.

Nowa linia to efekt porozumienia z Gminą Purda, która współfinansuje jej funkcjonowanie. Pierwotnie linia miała zadebiutować już 1 kwietnia 2020 roku, ale jej start został opóźniony z powodu wprowadzenia stanu epidemii w Polsce.

Przypomnijmy, że ZDZiT dla Gminy Purda, poza linią nr 104 do Klebarka, świadczy również usługi na linii nr 105, która w wybranych kursach dojeżdża do Klewek, a standardowo kończy bieg na Osiedlu Mazurskim.
Linia nr 104 na trasie Cementowa – Klebark Wielki, kursuje od poniedziałku do piątku w dni robocze. Obecnie na nowej linii wykonywanych jest pięć par kursów dziennie. Pasażerów obowiązuje taka sama taryfa biletowa jak na terenie Olsztyna.

Olsztyn: utrudnienia w ruchu

Oprócz nowej linii autobusowej w Olsztynie są również prace remontowe, którą mogą utrudniać sprawne poruszanie się pojazdów komunikacji miejskiej. Od 18 maja na ul. Szymanowskiego rozpoczęły się prace związane z przebudową sieci ciepłowniczej.

Tymczasem na odcinku leśnym al. Wojska Polskiego planowane jest rozpoczęcie naprawy nawierzchni bitumicznej. W przypadku wystąpienia niesprzyjających warunków pogodowych, termin rozpoczęcia prac może ulec zmianie.

Policjanci eskortowali kobietę w ciąży
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE