Koronawirus: 300 kilometrów na rowerze! Zapędy kolarza przerwała policja w Olsztynie

2020-04-08 13:37 SCH
Rower - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay / Pexels Na wycieczkę po trasie prowadzącej przez dwa województwa zdecydował się pewien 45-latek.

Koronawirus na Polsce. Walka z osobami, które łamią zakazy wprowadzone przez rząd po wybuchu epidemii, coraz bardziej przypomina walkę z wiatrakami. Tylko wczoraj olsztyńscy policjanci stwierdzili 70 przypadków łamania prawa. Największym brakiem odpowiedzialności i wyobraźni wykazał się 45-letni mężczyzna, który wybrał się rowerem na wycieczkę turystyczną na trasie Grudziądz - Ełk, licząca ok. 300 km. Przejażdżkę zakończył w Olsztynie.

Koronawirus w Olsztynie. Tylko we wtorek (7 kwietnia) olsztyńscy policjanci wylegitymowali 283 osoby i stwierdzili 70 przypadków łamania prawa. Wobec osób, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów, funkcjonariusze w 49 przypadkach legitymowanie zakończyli poprzez pouczenie. 17 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, a w 3 przypadkach sprawę o ukaranie skierowali do sądu.

Za łamanie obowiązujących obecnie zakazów grożą wysokie kary, ale niektórych nie odstrasza ani to, ani działanie na szkodę zdrowia swojego lub innych. 45-letni mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego we wtorek (7 kwietnia) o godz. 16. Mężczyzna chciał przejechać rekreacyjnie trasę na odcinku Grudziądz - Ełk! Niestety dla niego, nie dojechał do celu.

Policjanci sprawdzili 45-latka w policyjnych systemach i okazało się, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 150 dni aresztu za kradzież.

Bezobjawowy koronawirus. Co może niepokoić?

Złodziej w Grudziądzu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus Warmia i Mazury