Koronawirus, 6 kwietnia. Ile jest zakażeń po świętach w warmińsko-mazurskim? Raport Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Najnowsze dane o epidemii koronawirusa na Warmii i Mazurach. We wtorek (6 kwietnia) poznamy najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia, dotyczący liczby zakażeń w województwie warmińsko-mazurskim. Jak to zazwyczaj bywa, raporty publikowane tuż po świętach wskażą zapewne dużo mniejszą liczbę nowych zakażeń niż w ostatnich dniach. Ilu zakażonych przybyło na Warmii i Mazurach? Ile jest nowych zachorowań w Polsce? Sprawdź szczegóły raportu Ministerstwa Zdrowia!

koronawirus w Polsce województwa 6 4 2021
Autor: GRAFIKA SE Maciej Turowicz

Koronawirus. Ile jest zakażeń w warmińsko-mazurskim? Dane Ministerstwa Zdrowia z 6 kwietnia

Nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. Codziennie, o godz. 10:30, Ministerstwo Zdrowia, publikuje raport z liczbą nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, z podziałem na województwa. Dziś pierwszy dzień po wielkanocnej przerwie, więc należy spodziewać się niższego niż zwykle dobowego przyrostu zakażeń. Liczbę nowych zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim podamy, jak tylko Ministerstwo Zdrowia przekaże najnowsze dane.

We wtorek (6 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o  8 245 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (1792), śląskiego (1228), wielkopolskiego (731), małopolskiego (663), dolnośląskiego (591), pomorskiego (573), łódzkiego (497), kujawsko-pomorskiego (368), podkarpackiego (334), zachodniopomorskiego (274), lubelskiego (239), opolskiego (209), świętokrzyskiego (209), lubuskiego (205), warmińsko-mazurskiego (125) i podlaskiego (92).

115 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarło 28 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 32 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii to 2 456 709 przypadków. Zmarło 55 065 pacjentów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. Niedzielski pokazał jedno zestawienie. To daje do myślenia

koronawirus w Polsce przyrost dzienny 6 4 2021
Autor: GRAFIKA SE Maciej Turowicz
Sedno Sprawy - Wojciech Andrusiewicz
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE