Koronawirus na Warmii i Mazurach: POTĘŻNY przyrost dzienny, pękła kolejna bariera!

2020-08-05 10:46 SCH
Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę (5 sierpnia) o 640 nowych przypadkach zakażenia w naszym kraju. Nie jest to rekord dziennego przyrostu zachorowań, jednak sytuacja wciąż wygląda bardzo źle. Kilkanaście nowych zakażeń potwierdzono na Warmii i Mazurach. Kim są pacjenci? Sprawdź szczegóły!

Koronawirus: ponad 400 zakażonych na Warmii i Mazurach

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował w środę (5 sierpnia) aż o 13 nowych zakażeniach koronawirusem w naszym regionie. Pękła też bariera 400 przypadków zachorowania na COVID-19 na Warmii i Mazurach. W sumie chore były lub są 402 osoby.

Kim są zakażeni pacjenci? To młody mężczyzna i dwóch mężczyzn w średnim wieku z powiatu kętrzyńskiego, a także 2 kobiety w średnim wieku z powiatu szczycieńskiego, mężczyzna w średnim wieku z powiatu ostródzkiego, młoda kobieta z powiatu giżyckiego i młody mężczyzna z powiatu olsztyńskiego.

Koronawirus zaatakował w Olsztynie

W środę (5 sierpnia) odnotowano duży wzrost zachorowań na koronawirusa w Olsztynie. W stolicy Warmii i Mazur wykryto 5 nowych przypadków. Zakażeni są: chłopiec, 2 młode kobiety i 2 młodych mężczyzn. W sumie w Olsztynie potwierdzono 54 przypadki zakażenia, a najgorsza sytuacja w woj. warmińsko-mazurskim jest w powiecie iławskim (73).

Rośnie też liczba ozdrowieńców. Wyzdrowiała starsza kobieta z powiatu działdowskiego, starszy mężczyzna z powiatu ełckiego i młody mężczyzna z powiatu piskiego. W sumie walkę z koronawirusem na Warmii i Mazurach wygrało 279 pacjentów. Od początku epidemii zmarły 2 osoby. Tymczasem w całej Polsce na COVID-19 zachorowało 48789 osób, a 1756 pacjentów zmarło.

Ukradł wkrętarkę w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.