Szpital zakaźny w Ostródzie

i

Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus na Warmii i Mazurach. POTĘŻNY WZROST zakażeń. Duże ognisko m.in. w fabryce mebli

2020-09-27 12:33

Duże ogniska koronawirusa wykryto w dwóch firmach na Warmii i Mazurach. Kilkadziesiąt zakażonych osób jest w fabryce mebli BRW w Bartoszycach oraz firmie Techmor w Działdowie. W sumie w niedzielnym raporcie z 27 września potwierdzono aż 82 przypadki zakażenia COVID-19.

Duże ogniska koronawirusa w Bartoszycach i Działdowie

Potężny wzrost zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach. W ciągu ostatniej doby potwierdzono aż 82 nowe przypadki. Dwa duże ogniska w warmińsko-mazurskich firmach. COVID-19 wykryto w fabryce mebli BRW w Bartoszycach oraz firmie Technor w Działdowie.

W powiecie działdowskim zakażonych zostało 40 osób, zaś w powiecie bartoszyckim - 21. Pozostałe zarażenia dotyczą powiatów: ostródzkiego i iławskiego (po 5 osób), Olsztyna (4) i po jednym z kętrzyńskiego, olsztyńskiego, szczycieńskiego, nidzickiego, piskiego, giżyckiego i mrągowskiego.

Koronawirus w Polsce [AKTUALNE DANE]

Od początku epidemii już 1512 osób z Warmii i Mazur zachorowało na koronawirusa. Najwięcej w Olsztynie (204). W naszym regionie jest też 896 ozdrowieńców (4 w ciągu ostatniej doby). Zmarło 13 pacjentów. Tymczasem w całej Polsce wirusem SARS-CoV-2 zaraziło się 87330 osób, zaś 2432 zmarło.

Sonda
Czy stosowanie się do zaleceń zapobiega zakażeniu koronawirusem?
Nowe zakażenia koronawirusem w kujawsko-pomorskiem