Koronawirus na Warmii i Mazurach. Rekord na koniec października. Kiedy będzie 1000 zakażonych dziennie?

Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Ostatni dzień października ponownie przyniósł rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach. Ostatniej doby przybyło 737 nowych przypadków zachorowania. Zmarły 4 osoby, w tym 54-letni mężczyzna. Wydaje się, że lada chwila w woj. warmińsko-mazurskim przekroczone zostaną kolejne bariery: 10 tysięcy przypadków łącznie, 100 zmarłych od początku epidemii i 1000 zakażeń w ciągu jednej doby.

Warmia i Mazury. Nowe zakażenia koronawirusem. Ponad 100 przypadków w Elblągu

Aż 737 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w ciągu ostatniej doby na Warmii i Mazurach. COVID-19 atakuje największe miasta województwa. W Elblągu wykryto 107 nowych zakażeń, a w Olsztynie - 73. Stolica woj. warmińsko-mazurskiego to nadal największe ognisko koronawirusa od początku epidemii. Zakażeń było już 1253. W całym regionie jest ich 8750 i należy spodziewać się, że już na początku przyszłego tygodnia będzie ich ponad 10 tysięcy. Ozdrowieńców jest 2776, z czego 124 osoby wyleczyły koronawirusa ostatniej doby.

Ofiary koronawirusa na Warmii i Mazurach. Wśród nich 54-latek

Wszystko wskazuje też na to, że za chwilę, że lada chwila będziemy mieć trzycyfrową liczbę śmiertelnych przypadków zakażenia koronawirusem. Obecnie jest ich 99. Ostatniej doby zmarły 4 osoby, w tym 54-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego, który życie stracił w szpitalu w Działdowie. W ostródzkim szpitalu zmarła 83-letnia mieszkanka powiatu oraz 78-letni mężczyzna z powiatu iławskiego. W szpitalu w Kętrzynie zmarł 91-letni mieszkaniec powiatu.

Koronawirus w Polsce [NOWE DANE]

W całej Polsce w ciągu ostatniej doby potwierdzono 21 897 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To rekord. Zmarło 280 pacjentów. Od początku epidemii w naszym kraju na COVID-19 zachorowało 362 731 osób, a życie straciło - 5631.

Stanowcze słowa na strajku. "Kaczyński będzie miał krew na rękach", "Dziewczyny rządzą"!